Українські миряни Пітсбурґу приготовляють поставити статую Патріярха Йосифа

Газета «Пітсбурґ Католік», за 22 квітня 1977 р. надрукувала статтю з світлиною під заголовком «Українці просять місце на статую для Патріярха». В інформативній статті сказано, що члени Товариства за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви у Пітсбурґу, на чолі з інж. С. М. Тим’яком звернулись до завідуючого комішенера Томсона Форстера, щоби призначив належне місце у «Інтернаціональному селі» для поставлення статуї Патріярха Йосифа. Форстер сказав, що він з своєї сторони звернеться до завідуючих (комішенерів) Дж. Флагерті й Р. Пірсі, щоби допомогли здійснити бажання українських мирян.

Статтю прикрашує світлина на якій є пані Марія Пісетська-Фарлей, о. Василь Дзидзора, Михайлина Тим’як, Маріон Ф. Попіль, Марко Комічак, С. М. Тим’як і (комішенер) Томсон Форстер.

У статті подано життєвий шлях Патріярха Йосифа, його вісімнадцять-літнє ув’язнення й заслання та його одіссею тут у вільному світі. При цьому кинуто троха світла на нашу Помісну Церкву у діяспорі, а зокрема, які ставиться перед нею різного рода труднощі з сторони Ватикану.

Українська делегація заявила, що для цієї цілі переведе збірку для зібрання належної суми грошей. Офіційними чинниками у Пітсбурґу плянується відділити окрему площу на якій різні етнічні групи могли б ставити статуї своїх національних героїв, визначних осіб, окремі павілійони чи пам’ятники.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt