Українські Православні Церкви Америки об’єднались*

СЛАВА БОГУ ЗА ВСЕ!

Всім христолюбивим пресвітерам, дияконам,
преподобному чернецтву та побожним вірним Української Православної Церкви
в Сполучених Штатах Америки:

Милість, спокій і радість Вам у Христі,
Який закликає нас до єдности на Славу Бога Отця.

 

Перебуваючи під охороною Найвищого, віруючі православні українці, що оселилися в Сполучених Штатах Америки, хоч і були однієї православної віри, на протязі довгого часу належали до різних церковних юрисдикцій. Це часто приводило до непорозумінь і чвар, що, в свою чергу, перешкаджало належному проповіданню Слова Божого.

Десятиліттями богобоязненні і хрестопоклонні ієрархи, духовенство й вірні, пам’ятаючи слова апостола Павла «… щоб ви всі говорили те саме, і щоб не було поміж вами незгоди, але щоб були ви поєднані в однім розумінні та в думці одній» (до Коринтян, 1-10), молилися і прагнули поєднання всіх українських православних християн в Америці.

Початок цього поєднання зроблено 16 жовтня 1950 року Божого, коли парафії Української Православної Церкви в США і Української Православної Церкви Америки об’єдналися, створивши «Одну Святу Українську Православну Церкву в Сполучених Штатах Америки, яка від того дня жила і діяла, як Митрополія» («Акт Поєднання», 16.X.1950).

Те благословенне об’єднання принесло обильні плоди і стало джерелом всеобіймаючого служіння Слову Христовому. Згодом постав і Осередок Андрія Первозванного в С. Бавнд Бруку, шт. Ню Джерзі.

Цю боговгодну подію, що відбулася 46 років тому, тепер завершено остаточним об’єднанням Української Православної Церкви в США, очоленої Його Блаженством Митрополитом Константином, і Української Православної Церкви Америки, очоленої Преосвященним Єпископом Всеволодом. Це об’єднання було одноголосно одобрене УПЦерквою в США на її 14-му Соборі в жовтні 1995 р.Б., і Надзвичайним Собором УПЦеркви Америки, що відбувся 9 листопада 1996 р.Б. Воно стало дійсністю, закріпленою Евхаристією 10 листопада 1996 р.Б., у 23-тю неділю після П’ятидесятниці, у Церкві-Пам’ятнику св. ап. Андрія Первозванного у С. Бавнд Бруку, шт. Ню Джерзі, коли Високопреосвящ. Архиєпископ Антоній і Преосвящ. Єпископ Всеволод у сослуженні духовенства обох Церков відправили спільну архиєрейську Службу Божу.

Повідомляючи Вас про цю важливу, Богові вгодну подію, ми, Ваші архипастирі, звертаємось до Вас словами св. ап. Павла: «Радійте в Господі завсіди… Ваша лагідність хай буде відома всім людям… Ні про що не турбуйтесь… те, що сталось, вийшло більше на успіх Євангелія…».

Христові родини двох Українських Церков — Української Православної Церкви в США і Української Православної Церкви Америки — відгукнулись на заклик Доброго Пастиря, «…щоб усі були одно» і волею Божою створили ОДНУ УКРАЇНСЬКУ ПРАВОСЛАВНУ ЮРИСДИКЦІЮ В США — церковну родину, шо втішається повним визнанням з боку Вселенської Патріярхії і світового Православ’я.

Ми радіємо разом з Вами і приносимо подяку Всемогутньому Господеві за цей цінний дар єдности. У час, коли ми переступаємо поріг нового століття, третього тисячоліття Християнства і другого тисячоліття Православного Християнства в Україні, ми закликаємо Вас, — духовенство і вірних, довірених нашій архипастирській опіці, словами св. ап. Павла, «відкласти особисте суперництво», яке доводить до того, що «через підступ Христа звіщають нещиро», а звіщати Його справді з доброї волі та в благословенній єдності, щоб ми, ставши святим знаряддям Господнім, принесли нашим братам в Україні, перебуваючим у різних православних юрисдикціях, правдиве Слово Істини.

Просимо Ваших молитов і запевняємо Вас у нашій постійній любові й нашому непохитному присвяченню Христові та залишаємось.

Ваші слуги у Єдиному Пастирі,

+ Константин, Митрополит
+Всеволод, Єпископ
+ Антоній, Архиєпископ
+ Паїсій, Єпископ

Дано в оселі св. ап. Андрія Первозванного
в С. Бавнд Бруку, шт. Ню Джерзі, США,

10-го дня, місяця листопада, року Божого 1996.

* Передруковано з «Українського Православного Слова», С. Бавнд Брук. Н.Дж.. ч. 11. 1996 р.