Українці у Феніксі — Арізона пом’янули св. п. Патріярха Йосифа

7 вересня 1984 р. Господь покликав до себе Патріярха Йосифа. У день похоронів, що відбувались у Римі, в четвер, 13 вересня 1984 p., парох Антін Павлюк у сослуженні о. Олешка і о. крилош. Смаля відправили Службу Божу і Панахиду в українській церкві у Феніксі. Парафіяни взяли численну участь у заупокійних відправах. Отець парох виголосив багатобарвну проповідь, присвячену Патріярхові Йосифові. Згадав його тернистий шлях, довге перебування на каторзі, але Патріярх не заламався і витримав до кінця. В богослуженні взяли організовану участь братські організації, відділ ООЧСУ і Осередок СУМ-А з своїми прапорами.

В неділю, 14 жовтня 1984 p., заходами Патріярхального Товариства, після Служби Божої у церковній залі відбулась Жалібна Академія, присвячена Ісповідникові Віри Патріярхові Йосифові. На стіні висів портрет Патріярха Йосифа. Заля була відповідно прибрана. Отець Антін Павлюк провів молитву. Голова Патріярхального Т-ва Омелян Комарницький привітав учасників і попросив вшанувати пам’ять спочилого Патріярха однохвилинною мовчанкою. Пан Салук прочитав заяву президента Рональда Реґена з приводу смерти Патріярха Йосифа.

Після цього Омелян Комарницький прочитав гарно опрацьований реферат про Патріярха Йосифа. Він відмітив великі заслуги світлої пам’яти Патріярха Йосифа для нашої Церкви й українського народу. Відмітив, що Патріярх прагнув і змагав до канонічно-адміністративного об’єднання нашої УКЦеркви.

Для цієї ідеї віддав багато праці і зусиль. Учасники з увагою прослухали думки, висловлені у рефераті. Пані Дувірак прочитала зворушливий вірш «Помер наш Патріярх», а пані Агащук продеклямувала вірш «Вмер Батько Церкви та народу» — Богдана Стефанишина. Жалібну Академію закінчено молитвою «Боже, вислухай благання». Після цього висвітлено прозірки із похоронів св. п. Патріярха Йосифа у Римі.

Марія Чорненька