Уповноважений Апостольського делегата відбув зустріч із представниками Товариства за Патріярхальний устрій Української Католицької Церкви

В суботу 2 березня 1968 р. відбулась у Філядельфії зустріч Уповноваженого Ватиканської Апостольської Делеґатури – для США з представниками нашого Товариства. Філядельфійський епископ-помічник римо-катольцької Аепархії, Джералд В. МкДевітт, приняв на авдіянції 3-членну делегацію: ред. В. Пасічняк, голова Товариства, проф. М. Лабунька, та др. З. Ґіль.

Ця зустріч була вислідом заходів Головної Управи, особливо її Голови, перед Апостольською Столицею та др. Є. Ґіля, заступника голови – перед Апостольською Делеґатурою у Вашінґтоні, Д.К. Папський Делеґат, Архиєпископ Раймонді – після довгого зволікання – уповноважив філядельфійського єпископа-помічника відбути цю зустріч та звітувати про її вислід.

Розмова велась в надзвичайно приязній атмосфері. Представники нашого Товариства мали нагоду щиро і відверто з’ясувати Уповноваженому Апостольського Делегата ті справи, що так глибоко тривожать всю українську спільноту, а саме: роз’єднання поміж Ієрархами Української Католицької Церкви та загроза Її розбиття. Єпископ Джералд В. МкДевітт звернувся до Голови Товариства з проханням виготовити меморіял, що відзеркалював би змагання українців-католиків за помісність Української Католицької Церкви. Цей меморіял, а також супровідне письмо-звіт про зустріч будуть переслані, згідно з заявою Єпископа МкДевітте, Апостольській Столиці.