Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

В Боффало відзначено уродини Патріярха Йосифа

З присутністю в Боффало о. архимандрита Любомира Гузара місцеве Українське Патріярхальне Товариство пов’язало відзначення дня народження Блаженнішого Патріярха Йосифа. Управа боффалівського Патріярхального Товариства мала велике бажання, щоб о. архимандрит звеличав своєю присутністю свято на честь Блаженнішого Патріярха. Бажання Управи здійснилося. О. д-р Любомир Гузар дав згоду відслужити молебень в наміренні Блаженнішого Патріярха і виголосити доповідь на святочних сходинах. Молебень відслужено в церкві св. Миколая в Боффало. Крім о. архимандрита, молебень відправляли: о. мітрат д-р Павло Івахів — парох тієї церкви, о. Василь Кондуський — парох церкви св. Василія Великого в сусідньому Лянкастері і о. д-р Володимир Дацько — із Ст. Кетерінс (Канада). У молебні взяв участь також і о. Павло Ґреськів — парох церкви св. Івана Хрестителя.

Безпосередньо після молебня відбулися святочні сходини в церковній залі. Учасників сходин було неочікувано багато. Всі бажали почути доповідь непересічного проповідника і бесідника. Доповідь о. архімандрита була присвячена Патріярхові Йосифові та патріярхальній ідеї. Головна суть доповіді дасться схопити такими словами: Патріярх є запорукою єдности Української Католицької Церкви. Святочні сходини^ закінчено відспіванням многоліття для Патріярха Йосифа. Сходини відкрив голова Патріярхального Товариства в Боффало Василь Макух. Програма святочних сходин не була велика, але атмосфера сходин була справді святочна. Цю атмосферу створив — без сумніву — о. архимандрит своєю появою і своїм словом, а також і всі священики, що брали участь у молебні. Залю удекорував місцевий мистець Мар’ян Борачок. На старовинному полтавському килимі, який походить із кінця 18 сторіччя, мистець умістив великого розміру образ Патріярха Йосифа, а по боках — образи святих апостолів Петра і Павла. Ці два образи це копії образів із Собору Святої Софії в Києві. Копії, як теж і образ Патріярха, виконав сам мистець Мар’ян Борачок. Не можна не згадати і стародавнього хреста (емаль і бронза), який походить із 15 сторіччя і є власністю маестра Мар’яна Борачка.

Після офіційних святочних сходин присутні залишилися на перекуску і провели ще деякий час на розмовах,— здебільшого таки на тему патріярхату. Багато з присутніх мали змогу ближче познайомитися з о. Архимандритом.

Поділитися: