В Денвері відзначили першу річницю смерти Патріярха Йосифа

Заходом товариств — Патріярхального і Святої Софії в Денвері, в неділю 8 вересня 1985 р. святочно відзначили першу річницю відходу у вічність Його Святости Патріярха Йосифа. Після співаної Служби Божої о. парох Стефан Хміляр з о. Іннокентієм Ричкуном відслужили Панахиду за спокій душі св.п. Блаженнішого Патріярха Йосифа, а відтак в церковній залі відбулася святочна імпреза, в програму якої входили промови, сольоспів і деклямації.

Свято відкрив короткою промовою голова Патріярхального Товариства К. Крупський. Вказуючи на духову велич постаті Патріярха Йосифа, промовець сказав, що так як велич Шевченка в українському народі, з упливом часу не маліє, а збільшується і стала для нас національним світилом, так і постать нашого першого Патріярха, з упливом часу ставатиме нам все ближчою і дорожчою і стане нам світилом на дорозі до кращої долі нашої Церкви.

«Вірю в те, що є більше таких, як я, — сказав промовець, — що бачать аналогію між «Кобзарем» Шевченка — в царині світській, і «Завіщанням» Патріярха Йосифа — в царині віри. Так як «Кобзар» Шевченка будить в кожного українця любов до свого народу, так «Завіщання» Патріярха Йосифа, з упливом часу, все більше будитиме любов до свого народу і його віри».

Після відкриття імпрези сопрано Барбара Завадович при фортепіяновому супроводі Алли Мосійчук відспівала «Аве Марія» — Ґуно. Змістовну святочну промову виголосив інж. Олександер Лиско, подавши головніші біографічні дані про особу Патріярха Йосифа. Промовець зупинився над тим, як прийшло до звільнення Митрополита-Ісповідника і мученика за віру та Українську Католицьку Церкву.

Опинившись на волі, св. п. Патріярх Йосиф недовго відпочивав. Не зважаючи на свій старший вік та знищене тюрмами й засланнями здоров’я, наш Мученик за Церкву й нарід виконав колосальне завдання, завершуючи свою многогранну працю здвигненням Катедри Св. Софії та створенням навколо неї вогнища української культури й науки.

В дальшій частині святочної програми деклямували: Нуся Горчаківська — «Патріярхові», Ксеня і Роксана Горчаківські деклямували вірш «Вмер Батько Церкви та Народу», а пан Володимир Крушельницький віддеклямував «На Світлий Храм» Спиридона Черкасенка.

Кінцевою точкою святочної програми був сольоспів Барбари Завадович «Молитва до Пресвятої Богородиці» Дмитра Бортнянського, при фортепіяновому супроводі Алли Мосійчук.

Спільним відспіванням «Боже, вислухай благання» закінчено відзначення першої річниці смерти св. п. Патріярха Йосифа.

К. К.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web