В Гантері вшанували Патріярха Йосифа

Дня 1 травня 1983 року, заходом місцевого Комітету Тов. «Свята Софія», в Гантері влаштовано відзначення 20-річчя перебування на волі й 91-річчя з дня народин Патріярха Йосифа. В церкві св. Івана Хрестителя о год. 10 вранці о. мітрат Володимир Білинський відправив Службу Божу на честь Ювілята і виголосив змістовну проповідь, яку закінчив листом-зверненям поневоленої України до владик, священиків і вірних українських Церков на еміграції, щоб спільно й наполегливо працювали над українським екуменізмом для завершення наших Церков патріярхатом. Богослужбу закінчено многоліттям.

По Службі Божій у Ґражді відбулися святочні сходини, які відкрив Стефан Льорх. Привітав о. мітрата В. Білинського і чисельно зібраних мирян і підкреслив 20-ліття Патріярха Йосифа на волі, який все своє життя віддав і віддає для своєї Церкви і народу.

Діти Школи Українознавства Світляна і Микола Яковів гарно продеклямували вірш Богдана Стефанишина «Привіт дітей Патріярхові», зложивши перед портретом Ювілята квіти. Глибоко змістовну святочну доповідь виголосив голова Комітету «Свята Софія» Андрій Бук. Доповідач насвітлив многогранні етапи життя й праці Блаженнішого Патріярха на церковно-релігійній, науково-богословській та суспільно-громадській ниві. А також, як душпастиря, ректора Богословської Академії і науковця, згадав його свячення, арешти, засуди, 18-літнє заслання, чудесне визволення і 20-літню наполегливу працю на волі. Закінчив свою доповідь посланням Блаженнішого із Сибіру до своїх вірних в неволі й на засланні, за рік перед звільненням з каторги та останнім посланням з нагоди 20-ліття його звільнення із заслання, в якому прощає від серця всім, «що мучили і в’язнили мене, що замикали уста мої і забороняли благословити дітей Божих». Як новітній Мойсей-пророк, що веде свій Божий люд до вершин, Патріярх кінчає своє послання словами: «хай стануть ці слова для нащадків…, а суд історії скаже своє справедливе слово».

Соня Вовк з відчуттям продеклямувала «Блаженний Муж» Романа Завадовича. Привіт для Блаженнішого Отця Йосифа з «даром любови» (400 дол, які зложили миряни), подяку і благословення від Патріярха прочитав Андрій Бук. Молитву до Патріярха Отця Йосифа сказав учень Микола Яковів. Сходини закінчено спільною молитвою «Боже, вислухай благання».