В Коговзі святочно відмічено уродини Патріярха Йосифа

Заходами Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Коговзі, 16 березня 1980 р. відбулись святочні сходини для відзначення 88 уродин Патріярха Йосифа. Сходини відкрив і провадив голова Відділу Володимир Стадник, вітаючи присутніх всечесніших отців та учасників. Святочну програму започатковано молитвою «Отче наш». З коротким, вдумливим словом виступив парох в Ковгозі о. мітрат Володимир Андрушків, підкреслюючи великі заслуги нашого Патріярха Йосифа для Помісної УКЦеркви й українського народу. Коротке слово в англійській мові сказав о. Теодор Гуманецький, який з’ясував питання патріярхатів східніх Церков та їх значення, роблячи паралелі до латинської Церкви та окремо підкреслив чому важливим є Патріярхат для нашої Церкви. Поруч з тим відмітив унікальність нашого Патріярха Йосифа. Пані Володимира Смик з чуттям деклямувала твір Романа Завадовича — Владика нескорених, о. Крилошанин Богдан Смик розповів свої спостереження про Патріярха Йосифа, підкреслюючи при тому, що Патріярх продовжує недокінчену працю Слуги Божого Митрополита Андрея про релігійну єдність, нагадуючи стосовне Послання Блаженнішого Йосифа про поєднання в Христі. Під кінець окрему увагу звернув на подяку Блаженнішого Патріярха що появилася на сторінках нашої преси після святкування його уродин в Римі, підкреслюючи при тому дуже характерні риси, які мають далекойдуче значення. Михась Савків, учень парафіяльної школи гарно деклямував вірш — молитву. Головну промову виголосив Микола Галів, який спершу зупинився на незабутніх вересневих ювілейних святкуваннях у Римі в 1979 р. Наводив окремі цитати з послань Патріярха Йосифа, які Патріярх писав на засланні та вказував подивугідну відданість Патріярха Йосифа для нашої Помісної Церкви й українського народу. Святочні сходини закінчено Молитвою за Патріярхат.

Довідуємось, що наш Преосвященний Владика Ярослав Ґабро тяжко хворий так, що не зможе взяти участи у скликаному Синоді Українських Єпископів. Просимо все українське зорганізоване мирянство і всіх читачів журнала Патріярхат занести щирі молитви до Всевишнього Господа Бога і Пречистої Діви Марії, щоби привернули його здоров’я і дали йому спроможність ще працювати у Божому Винограднику на славу Божу і добро нашої Церкви й українського народу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web