В Лігайтоні відзначено ювілейні дати Патріярха Йосифа

Влучна і добра ідея влаштовувати Патріярхальні Дні в час вакацій на відпочинкових оселях, бо богато мирян підчас відпочинку мають час і нагоду вшанувати Блаженнішого Патріярха,. Це вже четвертий рік підряд, як Відділ Товариства За Патріярхальний Устрій УКЦеркви в Аллентавні у співпраці з Філядельфійським Відділом улаштовують Патріярхальні Дні на відпочинковій оселі ім. Ольжича в Лігайтоні. Цей Патріярхальний День влаштовано на пошану Блаженнішого Патріярха ЙОСИФА з нагоди 60-річчя єрейських свячень, який відбувся в неділю, 28 серпня. Відзначення пройшло гідно, достойно і величаво. Торжественну Службу Божу відправив о. Богдан Левицький в сослуженні о. Івана Попеля і о. Володимира Грабця. Змістовну проповідь виголосив о. крилошанин Василь Стебельський. Підчас Служби Божої співав хор з Мек-Аду.

В першій годині у великій залі на оселі ім. Ольжича відбувся бенкет з мистецькою програмою. Голова Відділу за Патріярхальний Устрій УКЦеркви з Аллентавну, Олександер Білинський відкрив імпрезу та привітав гостей. Молитву перед бенкетом провів о. Лев Любинський з Філядельфії. Програму започатковано піснею — «Благословен Господь Сіона», яку виконав хор з Мек-Аду, а відтак молодечий ансамбль танцюристок також з парафії о. Левицького Мек-Аду, виконав низку українських народніх танків. (Членами танцювальної групи є діти тут роджених українців з другого і третього покоління). Ключевою точкою програми була добре опрацьована доповідь проф. д-ра Леоніда Рудницького з Філядельфії про знайомства і взаємини нашого Патріярха Йосифа з державними мужами світу.

Після доповіді слідували дві деклямації, — обидві авторства поетеси Зої Когут. Першу: «Отче Наш» виконала п. Емілія Гранат з Лігайтону, а другу: «Хто Зрозумів» — присвята Патріярхові Йосифові виконала панна Наталка Ковалишин з Філядельфії. Розвагове Слово виголосила пані Климовська-Язичинська з Філядельфії, знана зі своїх дотепів. Привіти склали від Крайової Управи ОДВУ Б. Крупка і Корпорації «Свята Софія» д-р Романа Навроцька.

Програму закінчено молитвою, яку провів о. Тарас Лончина з Філядельфії. Присутніх понад 200 осіб, між ними богато молоді і дітей.

Приємно вражало, що на бенкеті і мистецькій програмі було дев’ятьох священиків! Крім вище згаданих були о. Володимир Кармазин, та о. д-р Василь Бойсак, член Карпато-Рускої Церкви. Приємно було також вітати о. Протоєрея Василя Чикалюка з Української Православної парафії в Аллентавні.

Ю. К.

 

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt