В Рівергед відзначено уродини Патріярха Йосифа І

В парафії св. Івана Хрестителя в Рівергед, що найдальше висунена на схід Лонг Айленду, стейту Нью-Йорк, заходом і старанням теперішнього о. пароха Івана Мака, 22 лютого 1981 р. відбулось відзначення уродин їх Святости Патріярха Йосифа І. У неділю, в 10 годині ранку о. Іван Мак відправив Святу Літургію, під час якої мелодійно співали вірні. Під час проповіді о. Іван Мак згадав коротко про Блаженнішого Патріярха, в намірені якого правилась Служба Божа та запросив вірних, щоб після Служби Божої прийшли до церковної залі, де відбудуться святочні сходини, на яких буде виголошений реферат, присвячений Ювілятові Патріярхові Йосифові. Службу Божу закінчено многолітствієм для дорогого Ювілята.

Святочні Сходини відкрив коротким словом о. Іван Мак і представив доповідача Миколу Курчака, голову Українського Патріярхального Товариства в Гемпстеді, в сусідній парафії, віддаленій 75 миль від Рівергеду.

Доповідач коротко подав життьовий шлях Достойного Ювілята, вказуючи на його 18-літнє заслання в тайзі та на його чудесне визволення та появу на волі у Римі. Відмітив його історичний виступ на другій сесії Вселенського Ватиканського І Собору, його незрівняні надбання та його непроминаючу ролю для нашої Церкви, до якої його покликало Боже Провидіння. За починами Патріярха Йосифа наша Церква переживає відродження і поворот до її прадідніх історичних прав.

На закінчення Микола Курчак закликав учасників, щоб вони зробили потрібні заходи для закладення відділу Українського Патріярхального Товариста в Рівергеді, щоб всі разом, зорганізовано стали поруч з Патріярхом Йосифом і допомогли йому у здійсненні плянів по відношенні до нашої Помісної УКЦерки.

Маестро А. Андрусів дякував доповідачеві М. Курчакові в імені парафіян, а одночасно з тим в короткому слові представив Патріярха Йосифа як науковця та мецената української науки, закликаючи присутніх старатись докладніше пізнати нашого теперішнього українського Мойсея, що так гідно продовжує працю свойого попередника, великого Митрополита Слуги Божого Андрея.

Святочні сходини закрив о. парох Іван Мак, обіцяючи парафіянам, що він старатиметься частіше улаштовувати в парафії подібні культурні імпрези, що служитимуть у піднесенні свідомости наших завдань і обов’язків щодо нашої Церкви й народу, а рівночасно послужать для скріплення нашої парафіяльно-родинної любови, єдности й співпраці для нашої парафії і української громади.

М. Курчак

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web