Василіянська церква і манастир в Перемишлі

Дня 25 жовтня 1996 p., після 50-ти років примусового мовчання, василіянська церква та манастир на Засянні в Перемишлі, повернули до первісних власників. Манастир, перетворений на потреби бюро; церква позбавлена хрестів та окалічена вбудованням трьох бетонних поверхів, стала вигідним магазином Державного Архіву. Від посвячення Владикою Йосафатом Коциловським в 1935 p., церква лиш 10 років служила потребам своїх вірних.

Сьогодні, 50 років після злочинної «Акції Вісла», перемишльська церква та манастир повертають до життя. В церковній споруді вже нема бетонних поверхів, манастир, який має служити василіянським братам-студентам, головно з України, готується прийняти перших після 50-ти років монахів. Сподіємось, що станеться це ще в жовтні цього року. Церкву хочемо привернути до її первісної функції ще до кінця того року.

28 червня, в рамках Фестивалю Української Культури, що проходив того року в Перемишлі, в нашій покаліченій церкві відбувся концерт хору «Журавлі», присвячений 50-літтю «Акції Вісла».

Сподіємось, що друга греко-католицька церква в Перемишлі причиниться до збудження, та скріплення християнського і українського духа наших людей. Постороннім покаже, що по п’ятдесяти роках від злощасного виселення, ми не пропали, як того бажали творці «Акції Вісла», але живемо, та піднімаємо великий труд віднови того, що було знищено. Василіянська церква на Засянні є того особливим символом, головно тепер, коли зник купол на катедральному соборі.

Василіянський комплекс це величава, з імпозантною банею, церковна споруда, та трьохповерховий манастир, в якому може проживати до тридцяти монахів. Кошт віднови цілого комплексу виноситиме, приблизно, 600.000,00 дол. В його відбудову ми вже вклали біля 100.000,00 дол. Потрібно ще пів мільйона дол.

До всіх людей щедрого серця, Родженців та Любителів Перемишля, звертаємось с проханням допомогти нам повернути життя в церкву і манастир на Засянні в Перемишлі, та спричинитись до збереження цієї особливої української пам’ятки в Городі над Сяном. За тих, які складали свої пожертви в часі будови церкви, та будуть складати тепер, на її відбудову, кожного року будуть правитись в перемишльській церкві Служба Божа в празник св. священномученика Йосафата.

Евантуальну свою матеріяльну допомогу можна пересилати на банкове конто:

Klasztor Ojcow Bazylianow, ul. Miodowa 16, 00-246 Warszawa.

PKO BP X/O Warszawa Nr 10201101-711674-270-2161787 (USD)
PKO BPX/O Warszawa Nr 10201101-711674-270-2161795 (DEM)