Важна конференція патріархальних з’єднань

У Вінніпезі, Канада, в днях 12 і 13 жовтня 1974 р. відбулася Конференція представників Крайового Т-ва за Патр. Устрій УКЦеркви, Ради Укр. Організацій за Патріярхат УКЦеркви в Канаді і Ради Укр. Організацій за Патріярхат УКЦеркви в ЗСА.

В суботу, 12-го жовтня, учасники Конференції вислухали проект статуту, який надіслав проф. Петро Зелений із Бельгії. Простудіювавши цей проект докладно і без поспіху, параграф за параграфом, учасники внесли свої поправки, прийняли його одноголосно та рішили передати цей проект до остаточного затвердження Основуючим Зборам делегатів вище названих патріярхальних з’єднань і таких же крайових з’єднань Европи, Австралії і Півд. Америки. Основуючі Збори Українського Світового Об’єднання за Єдність Церкви і Народу мають відбутися найпізніше до трьох місяців від дати Конференції, у Вашінґтоні, ЗСА.

Учасники Конференції вислали привіт Блаженнішому Патріярхові з проханням поблагословити їх дальшу об’єднуючу дію світового патріярхального руху.

На Конференції продискутовано справу фізичного і правного членства у патріярхальному Світовому. Об’єднанні та у крайових одиницях. Переміг погляд, що у майбутньому патріярхальний рух треба оперти радше на мирянах, а не на організаціях. З огляду на теперішній стан, в проєкті статуту прийнято також членство правних осіб (організацій), але в майбутньому організацій до Об’єднання приймати не будуть.

В неділю, після Служби Божої, яку відправив єпископ Едмонтону кир Ніль Саварин, відбувся в залі катедри св. Володимира і Ольги панель про Об’єднання патріярхального руху, з доповіддю п. Зенона Круцька із Вінніпегу. В панелі взяли участь: із ЗСА — інж. Михайло Панасюк, д-р Володимир Пушкар, д-р Мирослав Навроцький і ред. Василь Пасічняк, а з Канади — п-і Анна Баран зі Саскатуну і д-р Юліян Пелех з Торонта.

Конференційною нарадою проводив д-р Михайло Марунчак, а модераторм панелю був д-р Микола Кушпета.

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту