Вечір на пошану Патріярха Йосифа в Сиракюзах, Н.-Й.

Відділ Українського Патріярхального Товариства в Сиракюзах, Н.-Й., вшанував 92-ліття народин Патріярха Йосифа святочним вечором 19 лютого 1984 р. Вечір почався молитвою «Отче наш», яку проспівав хор церкви св. Івана Хрестителя під орудою пані Марусі Качмар-Тишко. Коротким словом відкрила вечір голова Відділу д-р Галина Клюфас. Дуже добре опрацьовану промову виголосив о. диякон д-р Мирон Ткач. Отець диякон змалював тяжкі етапи життя Патріярха Йосифа в шістьох окремих образах. Він підкреслив велику відповідальність, тяжкі терпіння і змагання нашого Патріярха за права Української Церкви.

Сумівець Христофор Петрівський з гарною дикцією продеклямував вірш Є. Войтовича «Вифлеємська зоря».

Зворушливим був виступ Сестри Дарії, ЧСВВ. Сестра Дарія народжена в Америці. Вона перебувала шість років у Римі, близько Блаженнішого. Сестра з сльозами на очах розповіла, як, щойно, Блаженніший Патріярх Йосиф навчав її про українську Церкву, український нарід і про наші змагання. Бо, хоч Сестра Дарія працювала в коледжі та в університеті і є українською монахинею, то про українські справи вона не знала, бо ніхто з нею тут, в Америці, про це не говорив. Те саме підтвердила її співбесідниця, Сестра Хризанта, ЧСВВ. З черги церковний хор відспівав «Нехай сповняться уста наші», музика Олександра Кошиця. Отець диякон Мирон Ткач підніс многолітствіє для Патріярха, що його відспівав хор і всі присутні.

Вечір закінчено відспіванням «Боже, великий, єдиний». Вечір відбувся в залі парафіяльної школи св. Івана Хрестителя. Неприняту скромну заплату за залю в сумі 25 дол. о. мітрат Василь Середович долучив до збірки «Дар любови для Патріярха», яку парафія пересилає на руки Владики Василя Лостена.

д-р Святослав Клюфас