Величавим бенкетом завершено срібний ювілей єпископа владики Василя Лостена

Напередодні нового церковного року і свята св. Василія Великого, у неділю 12 січня 1997 p., у престижному Шератон готелі, широка українська громада метрополії Нью-Йорку величавим бенкетом, на пошану Ювіляра, Владики Василя Лостена, завершила срібний ювілей його єпископства. Голова підготовчого громадського комітету для святочного вшанування Владики Василя Мирослав Шмігель коротким і змістовим словом відкрив бенкет і тепло привітав Ювіляра Владику Василя. Слова привіту присутні піддержали схваленими оплесками. Водночас голова М. Шмігель попросив на ведучого програмою вечора о. пароха Патрикія Пащака ігумена церкви св. Юра у Нью-Йорку. Вдумливу молитву провів співбрат по сану. Владика Української Православної Церкви Всеволод. Слово про Ювіляра по-англійськи виголосив Лев Ґалан, а по-українськи д-р Іван Сєрант. Обидва промовці змістовно подали у коротких нарисах широкий і творчий шлях та двадцятьп’ятьліття єпископства Владики Василя Лостена, вказуючи на його особливі досягнення.

З цієї особливої нагоди Владиці Василеві надіслав привітання губернатор штату Нью-Йорк Патакі, яке прочитав о. мітрат Іван Терлецький. Привітання від посадника міста Нью-Йорку Р. Джуліяні прочитали його двох післанців. Серед присутніх на залі було чи мало таких, які були готові привітати Ювіляра з його срібним ювілеєм, але це було неможливе з огляду на час. Особисто привітав Владику Василя посол України до Об’єднаних Націй Анатолій Зленко. Його привітання було особливим, тому друкуємо повністю у цьому числі журнала.

У мистецькій частині виступав ансамбль «Сизокрилі» під талановитим керівництвом Роми Прийми-Богачевської, який майстерно виконав «Привіт» Владиці. Студія Мистецького Слова, під керівництвом Лідії Крушельницької та співпраці Ольги Івасівки, виконали низку оригінальних щедрівок і новорічних віншувань віддзеркалюючи фолкльор давніх часів. На закінчення мистецької програми виступили біля тридцять осіб питомців семінарії св. Василія Великого у Стемфорді, що прибули з України, які виконали цілу низку коляд звеличуючи свого покровителя Владику Василя Лостена, який безперебійно турбується і робить все можливе, щоби здобути фонди на їх вдержання. До речі під час бенкету присутні склали на вдержання семінаристів біля сорок тисяч долярів. Крім цього о. мітрат І. Терлецький вручив Владиці Василеві чек на суму 160 тисяч долярів, які зібрано у цілій Стемфордській Епархії.

Отцеві Патрикію Пащакові треба завдячувати успішне переведення програми бенкету, який умів все вдало пов’язати і вкластися у час. Кінцеве слово сказав Ювіляр Владика Василь, який висловив подячні слова Всевишньому та висловив щиру подяку комітетові, який зорганізував цей бенкет, промовцям, виконавцям та всім присутнім. Окремо подякував Владиці Всеволодові, послові Анатолію Зленкові з дружиною і генеральному консулові України Вікторові Крижанівському з дружиною Людмилою.