«Вернімося до джерел»

На сторінках журналу «Патріярхат» дуже часто друкуються статті п. Михайла Косіва й ось, нарешті, державні та приватні книгозбірні України поповнилися його збіркою публіцистичних статтей «Вернімося до джерел».

М. Косіва знають як релігієзнавця і політичного діяча. З 1990 року він Народний депутат України, а з 1994 року голова комісії Верховної Ради з питань культури і духовности.

Книга «Вернімося до джерел» (про відродження Української Церкви) — публікації останніх років на тему нинішньої політичної ситуації в Україні.

1 жовтня 1997 р. в Львівському музеї історії релігії відбулася презентація цієї книги, організаторами якої були Рада Світового Християнського Конгресу УГКЦ та Музей. На презентації були присутні духовні особи, державні діячі та миряни.

Слово мали: Владика Юліян Ґбур, Народний депутат України Ярослав Кендзьор, голова Товариства «Просвіта», начальник управління культури Львівської обласної державної адміністрації Роман Лубківський, голова Спілки письменників у Львові Левко Різник, професор медицини Скочій та інші. У своїх виступах вони наголошували, що книга М. Косіва на часі, бо повертає всіх до роздумів про наші історичні витоки.

Над виданням цієї книги працював творчий колектив видавництва «Логос» Львівського музею історії релігії М. Барановський, 3. Юськів, В. Сава, О. Козакевич. Вони працювали також і над вперше виданим в Україні «Заповітом Патріярха Йосифа» і «Напередодні Патріяршого Собору».

Книга «Вернімося до джерел» друкувалася у виробничому об’єднанні «Друксервіс», яким керують Богдан та Олег Голіяни.

Фінансово підтримали видання фермер Степан Мартин і кооператива «Озеро» з Пустомитівського району.

Рада Світового Християнського Конгресу УГКЦ щиро дякує вищезгаданим панам за сприяння у виданні книги і вітає М. Косіва з виходом у світ збірника «Вернімося до джерел».

Марія Омельчук
Голова Виконавчої Ради СХК УГКЦ