Відбулось чергове засідання Крайової управи в США

В неділю, 27 квітня, у пообідніх годинах, в Нью-Йорку відбулось чергове засідання Крайової Управи Українського Патріярхального Т-ва в США. Крім формальних справ, як відкриття, прийняття порядку нарад та відчитаня протоколу з останнього засідання, порушено й обговорено цілу низку актуально важливих питань, пов’язаних з діяльністю і проблемами нашої Церкви. Спочатку поодинокі референти, включно з головою О. Пришляком, подали короткі звіти з праці за останній час, а потім відбулось обговорення.

Відмічено, що Управа вислала запляновані листи до чужинецьких церковних ієрархій, установ і преси в обороні Йосифа Терелі та переслідуваної УКЦеркви в Україні. Для цього були приготовані відповідні матеріяли в англійській мові. Це вимагало багато праці, підготовки та відповідних фінансових засобів. Завданням цих матеріялів є, щоб про ситуацію нашої Церкви поінформувати вільний український світ і щоб він також став в обороні переслідуваної Української Католицької Церкви та інших християнських Церков у Радянському Союзі.

Звернено увагу, що у Вашінгтоні має відбутись конференція Східніх Католицьких Церков. Вирішено, щоб там ми були відповідно заступлені, а зокрема, щоб учасники цієї конференції одержали наші інформації. Цими справами повинні зайнятись наші члени у Вашінгтоні. При цьому також згадано, що у Клівленді відбудеться третій з черги з’їзд «Українська Молодь Христові».

Шляхом інформації розглянено відповіді наших владик на листи Крайової Управи. З деяких відповідей можна було зробити безсумнівне ствердження, що у нас все ще далеко до діялогу. Для нашої Церкви, з дії і опінії деяких єпископів, можна сказати, що ще досьогодні не відбувся Вселенський Ватиканський Собор II. Христова Церква не діє тільки в неділю і не тільки з проповідальниці. На жаль, декому це дуже тяжко зрозуміти. Може з часом буде краще…

Додатково обговорено питання збирання підписів під петицією до Папи Івана-Павла II у справі визнання Апостольською Столицею патріярхату Помісної УКЦеркви. Деякі осередки вже в себе перевели збірку підписів, а інші все ще приготовляються. Акція збирання підписів триватиме до осени ц.р.

Відмічено появу праці в англійській та українській мовах Блаженнішого Патріярха Мирослава «Чи справді було хрещення Росії 988 року», як також видання в англійській мові, що появилось заходами Кестон Калледжу і Фундації Катедри українознавства при Гарварді за редакцією Андрія Сороковського, присвячене Йосипові Терелі, до якого увійшли його вибрані самвидавні матеріяли. Порушено справу видання збірки різних статтей на українські церковні теми, що були надруковані в англійсько-мовній пресі. Це мали б бути матеріяли для дослідників та істориків нашої Церкви. Управа шукає за особою, яка могла б присвятитись цьому питанню. Зібрати тепер цей матеріял ще можна, а пізніше буде дуже важко. Це видання мало б бути для окремого відзначення тисячоліття хрещення Руси-України, що його незабаром будемо відмічати.

Обговорено різні поточні справи, як також вже орієнтовно намічено черговий з’їзд делегатів США на наступний 1987 рік, що мав би відбутись в Нью-Йорку. Голова Т-ва Олександер Пришляк подякував членам управи та запрошеним членам Т-ва за участь і на цьому закрив засідання.