Свіжий номер

6(500)2023

Час ставати сильнішими

Стати автором

Відбулось патріархальне спільне свячене в Нью-Йорку

Як у попередні роки, так і цього року, заходами Українського Патріярхального Т-ва в Нью-Йорку, у неділю 18 травня, у домі Українського Визвольного Фронту відбулось традиційне спільне свячене. Ведучий інж. Любомир Зєлик привітав гостей і членів Товариства радісним «Христос Воскрес» та попросив о. Тараса Прокопова, щоб посвятив розкладені Божі дари на столах, що їх проготували членкині Патріярхального Товариства. Отець Тарас провів молитву і під спів «Христос Воскрес», у якому брали участь усі присутні, посвятив Божі дари. В родинно-дружній атмосфері учасники спільного свяченого — члени й гості спожили їжу.

Щоб трохи урізноманітнити програму, була передбачена коротенька мистецька частина, у якій виступив мистець слова Орест Кебало, який з чуттям продеклямував два воскресні вірші: «Христос Воскрес» — Уляни Кравченко і «Воскресні дзвони» — А. Курдидика, які своїм глибоким змістом зробили атмосферу ще більше родинно-святочною. Бандурист Левко Сивицький виконав три пісні: «Рідна мати моя», «Ой, літа орел» та »Ой, на горі вогонь горить». Обидвох виконавців учасники нагородили щирими оплесками.

Тому, що спільне свячене відбувалось 18 травня, що є днем ім’янин Ірин, то ведучий Любомир Зєлик з цієї нагоди привітав всіх присутніх Ірин і побажав їм Божих ласк і довгого, у кріпкому здоров’ї, життя, що учасники підхопили і заспівали Іринам «Многая літа».

Святочне слово виголосив голова відділу Микола Галів, який пов’язав цю радісну благовість Христового воскресіння з трагічними подіями, що стались на Україні. «Це українська «Велика П’ятниця», але ми непохитно віримо, що після «Великої П’ятниці» невідклично приходить воскресіння, — ствердив доповідач. Напевно, після цих тяжких страждань український народ воскресне до вільного й незалежного життя і буде вільно хвалити Воскреслого Христа».

Ведучий прочитав надіслане привітання від Об’єднаного Комітету Українських Організацій в Нью-Йорку — його голови інж. Михайла Шпонтака та привітав паню Надію Савчук від Окружної Ради Союзу Українок в Нью-Йорку. Окремо привітав гостя з Філядельфії, члена крайової управи, відповідального за адміністрацію журнала «Патріярхат», колишнього першого голову Світового Патріярхального мирянського руху, громадського і політичного діяча д-ра Володимира Пушкаря. Тому що цього року д-рові Володимирові Пушкареві сповняється 80 років багатотрудивого життя, висловив йому щирі побажання — багато кріпкого здоров’я, обильних Божих ласк та дальших успіхів у праці, що присутні підхопили щирими оплесками.

Ведучий під кінець висловив щиру подяку пані Зені Никифорук, яка була відповідальна за приготування смачної перекуски, її доні Вірі Березовській, мужеві Василеві та внукові Адріянові Березовському, що є нашим «найстаршим членом» (має шість рочків) і всім паням, що допомагали: Анні Зєлик, Галині Кіляр, Іванні Клим, Стефанії Крушельницькій, Оксані Луцькій, Ірині Решетусі, Анні Секреті, Олександрі Ямрозик і панам Ярославові Дацковому і Володимирові Ворохові. Подякував власникам м’ясної крамниці — панству Ірині і Ярославові Куровицьким за м’ясиво, яке вони дають безкоштовно кожного року. Подякував паням, що принесли солодке, щоб збагатити наше спільне свячене, та всім учасникам, що прийшли звеличити це наше спільне свято. Окремо подякував Ярославові Климові, який відповідав, доглядав, був і є душею наших традиційних спільних свячених. Голова відділу подякував ведучому Любомирові Зєликові за ділове переведення. Спільне свячене закінчено молитвою у наміренні потерпілого українського народу з приводу трагічної події в Україні, яку провів о. Тарас, та співом «Христос Воскрес».

М. Г.

Поділитися: