Відбулось перше, після З’їзду, засідання Крайової Управи в США

В суботу, 15 червня 1985 p., у Нью-Йорку відбулось перше засідання Крайової Управи в США після з’їзду, що відбувся у Філядельфії 4 травня ц.р. У засіданні управи, яка була обрана у складі 15 осіб, взяли участь вісім членів управи: Олександер Пришляк — голова, Роман Левицький, Юліян Головчак, Ігор Гайда, Ева Піддубчишин, Володимир Пушкар, Микола Галів і з контрольної комісії Роман Крупка (неприсутніх — сім членів). При цьому слід завважити, що у червневому числі журнала був поданий цілий список членів Крайової Управи і було пропущено, через неувагу, одного члена управи — мгра Богдана Ясінського з Вашінгтону.

Засідання відкрив голова Олександер Пришляк і запропонував порядок нарад, який з поправками і доповненнями прийнято. На початку було обговорено ще деякі спірні справи, що мали місце перед самим з’їздом у Філядельфії і також під час з’їзду.

Стверджено, що у Товаристві існує дві виразні течії щодо переведення праці Патріярхального руху. Про цю справу, що її перший зреферував Микола Галів, висловились всі учасники засідання.

Після обговорення різних питань приступлено до обговорення фінансових справ, бо були ще сподівання, що буде більший кворум. Роман Левицький, який був фінансовим референтом у попередній каденції і залишився на цьому становищі у новій управі, зреферував фінансові справи. Вказав на наші евентуальні прибутки і видатки. З його звітів виявилось, що бенкет, що відбувся у Філядельфії з нагоди 20-річчя Патріярхального руху, приніс недобір. Обговорювано, що саме можна зробити, щоб придбати гроші на працю Крайової Управи. Висувались для цього різні пляни видавничого характеру. Рішено, що кожний відділ Українського Патріярхального Товариства має вплачувати від кожного члена два доляри до скарбника Крайової Управи.

Голова з’ясував питання вересневих відзначень у Римі, які відбудуться в річницю смерти св. п Патріярха Йосифа. В цій справі голова договорився з подорожньою компанією Кобаснюків у Нью-Йорку, яка подасть догідні умови для охочих взяти участь у цьому відзначенні. Підкреслено, що управа буде докладати всіх зусиль, щоб у римських святкуваннях взяло участь якнайбільше осіб. Для цього вже є передбачені приміщення у Римі. Відділи повинні річницю смерти Патріярха Йосифа також належно відзначити. Додатково ще порушено питання авдієнції делегації Крайової Управи у Митрополитів 19 листопада 1984 р. Також намічено загальний плян праці Крайової Управи. Затверджено новий відділ у Ґлен-Спей та обговорено питання зорганізування нових відділів і делеґатур Т-ва. Також обговорено справу зв’язку з нашими владиками.

З огляду на те, що не було всіх членів управи, і не можна було перевести повного розподілу функцій, це буде виконано на наступному засіданні. У точці внесків і пропозицій була порушена справа редактора журнала «Патріярхат». Ця справа забрала багато часу. Зокрема йшлось про те, що має друкуватись без жодних завваг у журналі, а що ні. Після довшої дискусії голова О. Пришляк закрив засідання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb