Відбулось пленарне засідання Крайової Управи Українського Патріярхального Товариства

В суботу, 16 травня 1981 p., в Детройті відбулось перше засідання Крайової Управи Українського Патріярхального Товариства в США після Крайового З’їзду, що відбувся 4 квітня 1981 р. в Боффало. На порядку нарад була ціла низка справ. Найперше розроділено функції між членами Управи, а саме: Богдан І. Лончина — голова, Володимир Пушкар — 1-ий заступник, Рома Гайда — 2-ий заступник, Василь Папіж — секретар (кореспонденційний), Адріян Блюй — протоколярний секретар, Микола Кунинський — фінансовий референт, Василь Колодчин — організаційний референт, Оксана Бережницька референт зовнішніх зв’язків, Роман Данилевич — референт преси, Микола Галів — редактор журнала, Анатоль Ромах — архівар, Ірина Ясінська — референт молоді, Ярослав Крив’як і Володимир Баран — вільні члени.

Дальше на обговорення прийшов плян праці, при чому порушено наступні справи: ідеологічні, організаційні, справи живішого і безпосереднього зв’язку з Відділами, справи фінансів та належне відпроваджування Відділами приписаних відсотків від вкладок та імпрез до Крайової Управи. Передискутовано прийнятий Крайовим з’їздом бюджет. Для його виконання рішено призначити на поодинокі Відділи певні точно визначені суми для здійснення бюджету.

Обмірковано можливості успішної співпраці з Ієрархією, духовенством, як також із Товариством «Св. Софія».

Дуже важлива проблема — це молодь. Створено для цього окрему референтуру, до якої теж належатиме піклування українською англомовною молоддю. При цьому вирішено видати в українській і англійській мовах публікації про Патріярхальний рух і його значення для Української Помісної Церкви. Запропоновано також видати у двох мовах публікацію, присвячену Патріярхові Йосифові з нагоди 90-ліття його народин.

Відзначення цієї великої дати відбудеться 17 лютого 1982 р. в Римі, а також буде організоване на усіх наших поселеннях у вільному світі. Шістьгодинну нараду закінчено молитвою в наміренні скорого видужання Папи Івана Павла II.

КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ: Павло Джуль — голова; Ярослав Пастушенко, Володимир Гупалівський — члени; М. Барусевич, Т. Крочак — заступники.

ТОВАРИСЬКИЙ СУД: Юрій Старосольський — голова; Роман Левицький, В. Сенижак — члени; О. Куницька, Василь Шуя — запступники.

РАДА МИРЯН: Василь Качмар — голова; Роман Осінчук, Роман Смик, М. Мичковський, Дарія Кузик, Володимир Бачинський, Сидір Тим’як.

Ред. Роман Данилевич завважив, що у статті про Крайовий З’їзд у Боффало було пропущено його прізвище в Номінаційній Комісії, до якої ред. Р. Данилевич належав. Вибачаємось за недогляд.

Крайова Управа