Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Відбулись наради представників Відділів Т-ва в США

Заходами крайової управи Українського Патріярхального Т-ва, 5 грудня 1981 p., в Нью Йорку відбулась нарада в справі Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО). В нарадах взяли участь, крім представників від поодиноких відділів з східнього побережжя США, також запрошені діячі Патріярхального руху.

Наради започатковано молитвою, яку провів голова крайової управи д-р Богдан Лончина. Він привітав учасників і сказав, що нарада має обговорити дві справи: 1. Куди перенести осідок управи Українського Патріярхального Світового Об’єднання і 2. Намітити кандидатів на голову УПСО і членів ради.

Поруч з цим Б. Лончина подав коротке з’ясування про ситуацію УПСО, яка є надбудовою патріярхальних крайових Т-в. Також обговорено черговий з’їзд, що має відбутись при нагоді ювілейних святкувань 90-річчя Патріярха Йосифа у Римі. На з’їзді треба буде вибрати нову управу. В загальному відомо, що теперішній голова УПСО проф. Петро Зелений з багатьох об’єктивних причин більше не кандидує на голову УПСО. Отже, треба ще перед з’їздом УПСО провести підготовчу працю, щоб з’їзд проходив успішно без перепон і труднощів.

На обговореній нараді промовці говорили: «Ми сходимось для того, щоб ці питання обговорити, подати свої сугестії, пропозиції і побажання. При цьому слід мати на увазі, що ми тепер нічого не вирішуємо, нікого не вибираємо, це тільки будуть наші пропозиції, що їх з’їзд може прийняти до уваги, чи ними користуватись. Висунені цінні думки можуть бути допоміжні для з’їзду УПСО».

Після досить широкого обміну думок в кінцевому заключені було однозгідно прийнято думку, що в таких обставинах, які існують тепер, найкраще управу УПСО перенести до США. В обміні думок була також згадка про можливість перенесення УПСО до Канади, але після дискусії ця пропозиція цілком відпала.

Більше складним питанням було висунення кандидатів на голову УПСО. По черзі присутні висували як кандидатів на голову наступні імена: інж. Сидір М. Тим’як, інж. Василь Колодчин, д-р Володимир Пушкар, ред. Василь Качмар, д-р Богдан Лончина, д-р Леонід Рудницький, д-р Мирослав Лабунька, ред. Василь Пасічняк.

Деякі кандидати, що були присутні на нараді та що їх імена були названі, зразу відмовились, просячи, щоб їх кандидатур не виставляти. Як випливало з дискусії, інж. Тим’як, що його не було на нарадах, не може прийняти цього відповідального поста, хоч він був найбільше відповідним кандидатом на голову. Отже, дальше активними кандидатами залишились: Василь Колодчин, В. Пушкар і неприсутні на нарадах Л. Рудницький і М. Лабунька. Після цього ще подавались імена осіб, які могли б бути вибрані до ради. Тому що наради закінчились трохи раніше, як передбачалось, Микола Галів запропонував, щоб провести обмін думками над сучасною ситуацією в нашій Церкві. Пропозицію прийнято.

У міжчасі відбулась перекуска — кава і солодке, що приготував нью-йоркський Відділ. В обговоренні сучасної ситуації нашої Церкви загальне з’ясування та деякі інформації подав редактор журнала «Патріярхат» Микола Галів. Він звернув увагу на ювілейні святкування Канадської Митрополії і Стемфордської Дієцезії в США. Промовець зробив натяк на «чорну» раду, що відбулась у Вінніпезі, та розповів, які саме були висунені пропозиції. Під час триденних святкувань у Вінніпезі жодного разу не було названо слово «Патріярхат» чи «патріярх». Всім відомо, до чого допровадив вітку нашої Церкви у Великій Брітанії єп. А. Горняк, але дивно, що владики в США і Канаді його запрошують на свої святкування. На майбутнє це треба буде мати на увазі й дати гостро відчути, що А. Горняк не є побажаною особою в нашій Церкві. Також доповідач коротко зупинився над тими досягненнями, що наша Церква нібито мала одержати за понтифікату Папи Івана Павла II. А чи справді так є? Дійсність показується дещо іншою. «Обмінні листи» все ще говорять, що не перестали вестись торги з Москвою коштом нашої Церкви.

Після цього розвинулась жвава дискусія, що доповнювала і підкреслювала висунені думки та вказувала, що наше Т-во мусить бути більше активне, більше діюче, бо дехто вже думає, що ми перестали існувати. Крім цього, в дискусії ще висунено низку актуальних питань. На деякі запитання, що стосувались управи, д-р Богдан Лончина подав вияснення. В загальному дискусія була ділова, актуальна й на відповідному рівні. Наради закрив голова д-р Богдан Лончина, подякувавши учасникам за активну участь.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Поділитися: