Відбулися загальні збори відділу Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви в Рочестері, Н.Й.

Дня 13-го листопада 1977 р. відбулися чергові Заг. Збори Відділу Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви. Простору залю під церквою Богоявлення майже виповнили миряни. Збори відкрив голова В. Кольцьо, а молитву провів парох о. Осташ. Зборами керувала президія у складі: почесний голова о. парох Осташ, М. Єйна і інж. Марко Лонкевич.

Протокол з останніх зборів відчитав мґр. М. Кознарський, а звітували про працю управи М. Кольцьо, М. Лонкевич, касир М. Малинівський, а пані Холєвчук за Контрольну Комісію.

Відділ начисляє 64 членів, які майже всі є з Церкви Богоявлення, що є старокалєндарною, бо з другої парафії св. Йосафата є ледви кілька осіб членами Відділу, а вона майже тричі більша членством від парафії старокалєндарної. Крім сходин управи Відділу, переведено збірки на патріярший фонд, відсвятковано заходом патріярхального Відділу ювілей Патріярха Отця Йосифа Сліпого.

У дискусії відмічено потребу нав’язати тісніший контакт з мирянами при церкві св. Йосафата та спільно боронити права нашої Церкви та утверджувати її патріярхат. Перед виборами нової управи голова Крайової Управи В. Качмар виголосив доповідь про сучасне положення нашої Церкви на рідних землях у катакомбах і на поселеннях у вільному світі. Доповідач гаряче закликав до єдности мирян і священиків і підтримки патріяршого фонду.

Нову управу очолив інж. Марко Лонкевич, а Контрольну Комісію В. Кольцьо. Збори рішили вислати привітання Патріярхові Йосифові. Поставлено також поширити журнал «Патріярхат» поміж мирянами обидвох парафій у Рочестері. Збори закінчив молитвою о. парох Осташ, а при вечері ще продискутовано про різні проблеми нашої Церкви та підкреслювано необхідність єдности наших владик.