Відбулися Загальні Збори відділу УПТовариства у Філадельфії

Чергові Загальні Збори філядельфійського відділу УПТовариства відбулися в неділю, 21 квітня 1991 року, у приміщенні філії УКУ. Збори відкрив голова Управи Іван Крих, проведено молитву і вшановано пам’ять членів відділу, що відійшли у Божу вічність. Для керування нарадами обрано президію у складі: Теодор Крочак — голова і Ярослав Волощук — секретар.

Збори привітали: Мирослав Лабунька від УПСО, Леонід Рудницький від Товариства «Св. Софія», філії УКУ та крайової управи УПТ-ва, Володимир Пушкар від редакції і адміністрації журнала «Патріярхат» та Роман Левицький від Парафіяльної Ради церкви Архистратига Михаїла, відтак прочитано протокол з попередніх зборів, протокол прийнято без завваг.

Звітували: голова, касир і секретар. Голова у своєму звіті відзначив, що управа за звітний час відбула 17 засідань управи та 7 засідань імпрезового комітету. Відділ був господарем Крайового З’їзду УПТ-ва, який відбувся в суботу, 3 червня 1989 р. Відділ брав активну участь в комітеті для відзначення 15-річчя Т-ва «Св. Софія». Відділ відзначив 5-ту річницю смерти їх Блаженства Патріярха Йосифа в неділю, 10 вересня 1989 p., у церкві Христа Царя. Отець І. Біланич відправив св. Літургію і Панахиду та виголосив проповідь, присвячену Патріярхові, в парафіяльній залі відбулася академія, яку відкрив голова Відділу. Слово про життєвий шлях св. п. Патріярха виголосив о. мітрат З. Злочовський. У мистецькій частині взяла участь пані Райнер при фортепіяновому супроводі пані Салата-Поритко, які виконали чотири пісні. Деклямацію виконала панна Д. Наконечна.

Відділ вислав кільканадцять листів і телеграм до різних урядових чинників, в тому до президента Буша та Папи Івана-Павла II напередодні їхньої окремої зустрічі з М. Ґорбачовим у справі легалізації УГКЦеркви та звільнення усіх політв’язнів совісти. На відтинку культосвітньому члени нашого відділу багато користають з доповідей, які відбуваються на філії УКУ у весняному і осінньому сезоні.

За ініціятивою крайової управи відділ зайнявся доповідачем з України інж. І. Гречком, який є головою Клюбу Української Греко-католицької Інтелігенції. На терені Філядельфії Іван Гречко виголосив дві доповіді, одну в приміщенні парафії архистратига Михаїла, другу в філії УКУ. Склав візиту їх Преосвященству Митрополитові Стефанові у супроводі голови відділу І. Криха і пані д-р С. Бережницької, також відвідав СУК «Провидіння».

В центрі уваги праці відділу слід відмітити радіо програму «Голос Мирян», яка є найбільшою трибуною для відділу УПТ-ва. Це велика заслуга директора і адміністратора цієї програми інж. Ю. Головчака та редактора і диктора проф. Л. Рудницького, які безкоштовно віддають так багато свого дорогого часу, праці й труду. Радіо програма відзначатиме цього року 20-річчя свого існування.

Відділ був заступлений і брав участь в усіх загально громадських комітетах, як у 45-річчя відходу у вічність Блаженного Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького, у 40-річчя геройської смерти генерала Романа Шухевича-Чупринки, 45-річчя УГВР, Листопадового Чину, Акту Соборности і Самостійности, роковини Шевченка та ряду інших святкувань.

За касира і секретаря звітував І. Дзівак. Після запитів і дускусії на внесок голови контрольної комісії інж. Романа Левицького уділено одноголосно довір’я уступаючій управі.

Голова номінаційної комісії Ярослав Білинський запропонував вибрати нову управу в наступному складі: голова Іван Крих, 1-й заступник голови Теодозій Гриців, 2-й заступник і організаційний референт Ярослав Білинський, секретарі: Ярослав Волощук і англомовний Юрій Гораєцький, касир Іван Дзівак, директор радіо програми інж. Юліян Головчак. Члени Управи; д-р Леонід Рудницький, д- р Володимир Пушкар, д-р Стефанія Бережницька, Ярослав Ратич, Любомир Люба, Дарія Слонська, Марія Шумська, Тарас Ванчицький; контрольна комісія: інж. Роман Левицький, інж. Іван Куземський, інж. Теодор Крочак. Товариський суд: д-р Мирослав Лабунька, д-р Микола Ценко, інж. Іларіон Мазепа та інж. Володимир Медуха.

Збори закінчено відспіванням «Христос Воскрес».

Ярослав Волощук