Відбувся 4-ий Крайовий з’їзд рад українських організацій за Патріярхат і товариств підтримки Патріярхату УКЦеркви в Канаді

В четвер, 30 червня 1983 p., у Торонто, в залі школи при церкві св. Миколая, відбувся четвертий крайовий з’їзд делегатів Рад Українських Організацій за Патріярхат і Товариств підтримки Патріярхату УКЦеркви в Канаді.

Перед нарадами о год. 8 ранку в церкві св. Миколая відправлено Службу Божу в наміренні з’їзду.

Наради з’їзду відкрив голова Крайової Ради ред. Михайло Хом’як з Едмонтону, привітавши делегатів і гостей, які прибули з наступних місцевостей: Ванкувер, Едмонтон, Вінніпег, Тандер-Бей, Монтреал, Торонто, Гамільтон, Лондон, Ст. Кетерінс, Боффало та Детройт.

На пропозицію інж. К. Бриковича вибрано ділову президію в складі: голова — о. дек. Роман Ганкевич, секретарі — інж. Василь Мороз та інж. Роман Стахів. На почесних членів президії запрошено ред. М. Хом’яка і секретаря УПСО інж. Василя Колодчина з Детройту. В залі з’їзду було зареєстровано 28 делегатів і 8 гостей.

Для ефективного переведення з’їзду вибрано комісії: верифікаційну, номінаційну, резолюційну і статутову.

По звітній частині з діяльности Крайової Ради з’їзд вибрав нові керівні органи в такому складі: о. дек. Роман Ганкевич — голова, ред. Михайло Хом’як — бувший голова, Роман Ломаґа — заступник голови; члени управи: ред. Василь Дідюк (Торонто), інж. Мирон Барабаш (Торонто), Богдан Кульчицький (Гамільтон), інж. Богдан Яців (Торонто), п-ні Леся Щур (Лондон), д-р Михайло Марунчак (Вінніпег), інж. Ярема Савка (Монтреал), мґр Григорій Якименко (Едмонтон), п-ні Марія Белей (Ванкувер), мґр Михайло Бойчук (Саскатун). Контр. Комісія: інж. Р. Стахів, мґр П. Копачівський Гамільтон) і мґр Г. Порохівник (Едмонтон).

В другій частині програми крайового з’їзду були виголошені редактором Михайлом Хом’яком дві доповіді на тему: 1. Чому необхідне завершення патріяршим устроєм Помісної УКЦеркви. 2. Пекучі завдання Крайового Товариства і Епархіяльних Товариств під сучасну пору.

З’їзд, який відбувся успішно, з перенесенням Крайової Ради до Торонто, закінчено відспіванням патріяршого гимну.

Президія Крайового З’їзду