Відділ Т-ва в Елізабет улаштував спільне свячене

Заходами Управи Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Елізабет, штату Нью-Джерзі, 26 квітня 1981 р. улаштовано спільне свячене. До речі, українська громада в Елізабет, серед якої Українське Патріярхальне Товариство проводить працю, невелика. Управа Відділу Т-ва вже від довшого часу кожного року улаштовує спільне свячене, на яке приходить понад 70 осіб, а часом і більше. В підготовці до свяченого багато праці вкладають наші пані та стараються, щоб це радісне свято Христового Воскресіння провести в ширшій патріярхальній родині та дружньо й щиро поділитись спільним свяченим.

Голова Відділу Т-ва Михайло Іванців, відкриваючи свячене, в короткому вступному слові привітав присутнього в залі о. Йосифа Федорека, преподобних сестер і всіх учасників та попросив до святочного слова редактора журнала «Патріярхат» Миколу Галіва, який виголосив глибоко продумане слово. Він спершу зупинився і підкреслив важливість свята Христового Воскресіння, що є побідою над смертю, а перемогою вічного — Божого життя, що смерть — це не кінець, а початок вічного незбагненного потойбічного життя. При цьому промовець також зупинився над проблемами нашої Помісної УКЦеркви, підкресливши, що наша Церква все ще переживає «велику п’ятницю», в болях і муках, але не забуваймо, що невідкличне воскресіння перед нею.

В розваговій частині виступив з бандурою відомий професор і диригент Роман Левицький, який коротким вступом до пісень і гарним виконанням їх при акомпаньяменті бандури розвеселяв учасників спільного свяченого, а останні у відплату нагороджували Р.Левицького рясними оплесками. Р.Левицький з питомим для нього дотепом і гумором виконав низку українських народніх пісень, що їх учасники прослухали з насолодою.

Отець парох Йосиф Федорек провів молитву і посвятив розложені на столах Божі дари. Коли Отець ходив поміж столами і святив, то присутні співали радісне «Христос Воскрес». Після цього учасники споживали Божі дари, які з смаком приготували пані Відділу Українського Патріярхального Т-ва.

Під кінець Едвард Мельничук висвітлив фільм — звичаї на Гуцульщині. Цей фільм був накручений безпосередньо на Гуцульщині в 1939 році. Висвітлений фільм викликав серед присутніх велике зацікавлення. Спільне свячене закінчено молитвою, а перед самим закінченням о. Йосиф Федорек підніс многолітствіє за Патріярха Йосифа, яке проспівали присутні.

Голова Відділу Михайло Іванців подякував о. Й. Федорекові, проф. Р. Левицькому і Миколі Галіву, що своєю участю і вкладом причинились до спільного свята, дякував паням, що приготували їжу, і всім учасникам, що прибули на це свято.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web