Відділ Т-ва за Патріярхальний Устрій УКЦеркви у Гартфорді

Відділ Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви провів на свойому терені жваву працю. З нагоди 85 річчя уродин і 60 річчя єрейських свячень Патріярха Йосифа перевів збірку на Патріярший Фонд, яка в загальній сумі дала 3 389.00 дол. На цю суму склали пожертви 197 осіб і 10 різних організацій. Повищу суму грошей вислано до Патріяршої Канцелярії у Римі з залученим листом, який підписали: Богдан Стельмах — голова, Василь Хімчак — секретар і Теодор Балко — скарбник. Управа Відділу одержала окреме письмо з подякою від Патріярха Йосифа.

Крім цього Відділ Т-ва в Гартфорді улаштував низку доповідей з метою, щоби глибше поінформувати мирянство з історичними правами нашої Помісної Церкви, самоуправними повновластями нашої Церкви та обрядовою практикою, яку ми на протязі віків затратили. Варто хоч назвати самі теми і доповідачів, що може послужити добрим прикладом для інших Відділів Т-ва.

«Церковні брацтва» — Володимира Теслюк, «Берестейська Унія» — Ольга Кузик, «Український Патріярхат — заходи на відбуття спільного синоду українських церков в 1629 р.» — Олександер Рудзінський, «Замойський і Львівський Синоди» — Борис Крупа, «Слуга Божий Митрополит Андрей — предвісник патріярхату і Помісности УКЦеркви» — Михайло Бойко, «Як творилися патріархати Східних Церков?» — Євген Сиротюк, «85 річчя їх Блаженства Патріярха Йосифа І» — Андрій Чировський, «Архиєпископські Синоди Помісної УКЦ» — Михайло Бойко і «Конституція Помісної УКЦеркви» — д-р Осип Теслюк. Названі доповіді були виголошені в часі від 28 листопада 1976 р. до 17 квітня 1977 р.

Треба окремо підкреслити, що миряни Відділу Т-ва у Гартфорді багато скористали з цілого циклу заслуханих доповідей, де багато церковних проблем були висвітлені й проаналізовані, що кинуло більше світла на основи нашої Церкви. Запізнавшись з історичними фактами, які так довгий час припадали порохом, справа патріярхату нашої Помісної Церкви набирає зовсім іншого — конкретного і дійсного вигляду.