Відкритий лист до парафіян парафії святого Димитрія

21 лютого 1993 р.

Дорогі Парафіяни

Сучасні події в нашій єпархії зобов’язують нас написати цього листа до Вас, щоб докладно вияснити Вам наше становище й нашу участь у цих справах.

Повідомлення про призначення апостольського адміністратора для Торонтської єпархії дійшло до нас, а також і до численних священиків, як несподіваний удар.

У середу, 20 січня 1993 p., понад 40 священиків і дияконів зібралися з їхнім єпископом Владикою Ізидором, щоб обговорити вищезгадане призначення. Сходини відбулися в парафії св. Димитрія. Тоді було рішено уложити відповідного листа по справі процедури призначення та й предложити його Апостольському Нунцієві. Сім священиків було вибрано як делегатів, щоб вони поїхали й особисто представили цю справу. На прохання Архиєпископа Курис, Про-Нунцій, офіційна делегація складалася тільки з двох священиків.

Зустріч відбулася 9 лютого, й вона тривала одну годину і десять хвилин. Документ з 53 підписами священиків і дияконів Торонтської єпархії, в якому вони піддержували Владику Ізидора й опрокидували процедуру призначення, був предложений Про-Нунцієві. Також було докладно представлено ситуацію в Торонтській єпархії.

По полудні делегація мала зустріч з Архиєпископом Джервей, головою Канадської Конференції Католицьких Єпископів, щоб поінформувати його про відносини в Торонтській єпархії.

Делегація обговорювала багато інших справ, які відносилися до Торонтської ситуації, й відверто відповідала на питання Архиєпископа Куриса відносно справи приватного листа, якого одержав Архиєпископ від торонтського священика. Тоді делегація сподівалася, що зміст цього сенситивного листа залишиться конфіденціяльним.

У неділю, 14 лютого, у часі снідання з нагоди спільного Причастя Лицарів Колюмба, яке відбулося у парафіяльній залі катедри св. Йосафата, о. Роман Даниляк опублікував зміст цього приватного листа й немов би мав заявити, що у цій справі він звернеться легальною дорогою проти відповідних сторін. Він також немов би мав заявити, що конспірація проти нього була започаткована в захристії св. Димитрія. Ми категорично твердимо, що повищі заяви не є гідні прийняття.

Становище священиків св. Димитрія є слідуюче, а саме: ми думаємо, що тут слід мати конечність регулярного передання влади в Торонтській єпархії. Однак призначення апостольського адміністратора є драматична й сувора акція, яка є образою для особи Владики Ізидора. Єпископ-помічник міг би знайти розв’язку в цій сучасній дилемі.

Ми любимо нашу Українську Католицьку Церкву, й ми запопадливо служимо нашим вірним.

Це є нашим бажанням і хотінням, щоб мир і згода панували в нашій парафії і єпархії. Часами, мимо всього, коли цього вимагають обставини, ми мусимо дати провід, бо багато священиків і вірних звертаються до нас за такою підтримкою.

Ми ніколи навмисно не нарушили довір’я наших парафіян або співбратів-священиків.

У цих тяжких часах неспокою ми звертаємося до Вас, наших парафіян, щоб Ви керувалися духом правди й миру. То була наша щира надія і молитва, що ці всі справи могли б знайти мирну й розумну розв’язку. Однак обставини, які є поза нашою контролею, змусили нас виступити публічно, щоб Вас докладно поінформувати.

Просимо молитися за нас, а ми продовжуємо молитися за Вас.

І Віддані Вам у Христі Ісусі

о. Іван Татарин
о. Тарас Лозинський

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>