Відзначили 70-ліття члена управи Відділу Українського Патріярхального Товариства в Озон Парку Богдана Кармелюка

В неділю 20-го травня 1984 року громада в Озон Парку відзначила свого визначного суспільно-громадського діяча і учасника УПА Богдана Кармелюка. Ювілей підготовив комітет, що складався з представників усіх організацій і товариств на терені Озон Парку, що його очолив мґр Василь Захарчук. В неділю, 20-го травня ц.р., о год. 10-тій о. крилош. Любомир Мудрий відправив Службу Божу в наміренні ювілята. О 3-тій год. пополудні голова комітету В. Захарчук відкрив святочну зустріч і привітав присутніх учасників та попросив о. Л. Мудрого перепровадити молитву.

В. Захарчук розповів коротко про життєвий шлях ювілята, що вже від наймолодших літ, як 15-літній юнак вступив в ряди ОУН. Як член ОУН був арештований польською поліцією та відсидів понад три роки в польській тюрмі. По виході з тюрми, як 19-літній юнак, відбуває службу в польському війську. Отець Л. Мудрий прочитав привіт від Блаженнішого Патріярха, що його усі присутні вислухали стоячи.

Господар ювілею попросив голову Українського Патріярхального Товариства, Відділ в Озон Парку, Романа Крупку до слова. Промовець привітав ювілята з його 70-літтям та з’ясував значення боротьби українського народу за свою незалежність. У міжчасі пані подали обильний обід, а господар ювілею підніс келих вина за здоров’я ювілята. До слова зголосився секретар комітету М. Білейчук, який привітав ювілята від управи 51-го відділу ООЧСУ і від себе особисто. Черговий промовець, член УПА О. Левицький вітав ювілята як старшого члена УПА та вручив йому відзнаку, що була вручена усім чланам рейдуючих частин УПА. Від СУА вітала ювілята голова Відділу В.Третяк. Також привітав ювілята найближчий друг Богдана — М. Сітницький. Англійською мовою передала теплий привіт його племінниця Надя Волошин-Дельонас.

Вітаючи ювілята, голова місцевого Відділу УККА М. Скомський підкреслив громадську вартість Б. Кармелюка та його працю на громадській ниві. Наприкінці господар ювілею попросив до слова ювілята, що насамперед подякував о. крил. Л. Мудрому за його добре серце і увагу до його особи. Просив о. Л. Мудрого передати від нього подяку найвищому нашому церковному достойникові Патріярхові Йосифові. Подякував усім членам комітету, що приклали стільки зусиль, щоб сьогоднішній день записався в його пам’яті якнайкраще та подякував усім присутнім за участь. Закінчив своє слово врученням чека на $1,000.00 на «Патріярший Фонд».

Ювілят, як член управи Патріярхального Товариства, попросив усіх зложити свої пожертви на «Патріярший Фонд». Переведена збірка дала загальну суму $1,380.00. Роман Крупка оголосив суму збірки та в імені Патріяхального Т-ва подякував усім жертводавцям.

Ювілейну зустріч закінчено молитвою, яку провів о. Любомир Мудрий.