«Віра і надія»

НОВИЙ ФОТОАЛЬБОМ ПРО МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ
УКРАЇНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

Видання фотоальбому здійснило Релігійне Товариство Українців Католиків «Св. Софія», а нагадаю до його виходу в світ стало 400-ліття Берестейської Унії. Книга веде мову про нелегку долю Української Греко-Католицької Церкви, її віру, її страждання й мучеництва. її вірність Христовій Правді. Альбом є зворушливою розповіддю про служителів Церкви і її вірних, що є закохані в кожний день, який, хоч і сповнений невимовних труднощів, але прожитий за Божим Законом, про тих людей чиїм щоденним вітанням є — «Слава Ісусу Христу».

Автором альбому є польський фотограф Анджей Полєц, лавреат багатьох міжнародних нагород, який, працюючи для ряду провідних американських і європейських журналів, багато подорожує світом. Нинішнє видання є результатом його зацікавлень Україною і її Церквою. З камерою в руках, він багато їздив українськими дорогами, задивляючись на храми та краєвиди, послуговуючись до розповідей людей. Побачене постало на сторінках альбому.

Книга, що є доступною в українському, англійському і польському виданнях, вміщає майже двісті знімок, деякі з них — архівні і до певної міри унікальні. Альбом складається з дванадцяти розділів, у назвах яких — «Історія Берестейської Унії 1956-1996», «Перемиська єпархія», «Сибірські заслання», «Церква в підпіллі», «Пряшівська єпархія», «Акція ’Вісла’», «Храми і святині» , «Ієрархія», «Священики», «Монахині», «Свята», «Щоденне життя». Кожний з розділів починається коротким есеєм, автори яких — українські священики і науковці з різних країн світу: України, Італії, Америки, Австралії, Польщі, Словаччини.

«Підготувати книгу до друку було надзвичайно цікавим, але й непростим завданням. — Говорять редактори альбому Леонід Рудницький та Олесь Опанасюк. — Ми намагалися залучити до авторства якомога більше знавців історії та сучасного життя УГКЦ чи не в усіх сторонах світу… При підготовці україномовного видання альбому ми вирішили дотримуватись змодифікованого «харківського» правопису 1929 року, як найбільш відповідного до мети книги, яка буде розповсюджуватися по всіх континентах, де живуть тепер українці. Саме це україномовне видання вимагало особливої уваги. Книгу надруковано фірмою «Mandarin Offset» з Гон Конґу (чудова якість альбому є заслугою цієї фірми) і робити з колегами в Гон-Конгу остаточні поправки та коректу текстів, написаних українською мовою, було непросто. Та їх щире зацікавлення в цьому справді інтернаціональному проекті і їх вирозуміння до технічних складностей, що є невідворотні в такій праці, допомогли нам успішно завершити видання».

Цю книгу, яка може бути чудовим подарунком для друзів і ближніх, можна придбати, звернувшись безпосередньо до Товариства «Св. Софія» на адресу 7911 Whitewood Rd. Elkins Park, PA 19027.

Інж. Юліян Головчак