Вірні в Боффало гідно пом’янули Патріярха Йосифа

В часі урочистостей, які відбувалися у вечірніх годинах у середу дня 17 жовтня 1984 p., у сороковий день після смерти їх Блаженства, Блаженнішого Патріярха Йосифа, прийшли мені на думку слова Св. Апостола Павла: «тому то благаю я вас не падати духом через терпіння моє через вас, бо воно — ваша слава» (Посл. до Ефесян — 3,13).

Ці слова Апостола Павла можна сміло вкласти в уста Блаженнішого Патріярха Йосифа, бо він дійсно став славою для нас. Хоч з його смертю понесли ми величезну втрату, падати духом не сміємо! Адже Він залишив не тільки добру славу по собі, але й точний дороговказ, придержуючись якого, ніколи не зіб’ємося з дороги (Маю на увазі «Завіщання» Патріярха Йосифа).

Урочистості почалися заупокійною Службою Божою, що її відправив о. Олександер Богун Кенез в каплиці школи св. Миколая в Боффало. В часі Служби Божої о. Олександер виголосив теж і проповідь — відповідну до особи і до хвилини часу. Після Служби Божої відправлено Панахиду, яку крім о. Олександра служили ще о. д-р Павло Івахів і о. Дмитро Лаптута.

Перед тетраподом приміщено портрет Патріярха Йосифа — прикрашений китицями червоної калини.

У богослуженнях взяли участь миряни і представники організацій з прапорами. Присутнім був о. протоієрей Богдан Сенцьо — настоятель української православної церкви Св. Тройці.

По закінченні Панахиди священики і вірні перейшли до шкільної авдиторії, де відбулись Жалібні Сходини, які відкрила голова Відділу Українського Патріярхального Товариства в Боффало Оксана Бережницька. До речі, урочистості, пов’язані з 40-вим днем після смерти Патріярха Йосифа зорганізував Відділ УПТ. Присутні відспівали «Святий Боже». З промовою виступив автор цього допису. Він зобразив Патріярха як новітнього апостола, якого вороги зненавиділи за ім’я Христа і якого не злюбили й деякі свої за висунену ним ідею патріярхату. Але Патріярх Йосиф встояв і витерпів до кінця.

Урочистий настрій сходин підтримала проф. Степанія Чушак по-мистецькому виконаною деклямацією поеми Івана Франка «Рука св. Івана Дамаскина».

Після того присутні відспівали пісню «Боже, вислухай благання».

По закінченні програми жалібних сходин висвітлено фільм з похорону Блаженнішого Патріярха Йосифа. Висвітленням фільму зайнялися Степан й Зенон Склярчуки (батько і син) з Торонто, їх представив присутнім заступник голови Відділу Онуфрій Білоголовський, який і постарався про цей фільм.

Головну стіну авдиторії прикрасив мистець Мар’ян Борачок. На ній висів портрет Патріярха Йосифа.

В часі жалібних сходин була влаштована виставка книжок, документів і світлин з життя і похорону Блаженнішого Патріярха Йосифа.

* * *

Слід додати, що щонедільна Радіопрограма Патріярхального Товариства в Боффало присвятила Патріярхові Йосифові чимало часу з приводу його смерти. Слухачі своєчасно були інформовані про всі події у зв’язку із смертю Патріярха. Слухачі запізналися також із змістом Завіщання Патріярха Йосифа. Те саме слід сказати і про другу радіопрограму, а саме — радіопрограму Василя Шарвана, яка передається на хвилях етеру кожної суботи.