Вісті Українського Патріярхального Світового Об’єднання

УПСО видало з приводу уродин Патріярха Йосифа перше число своїх «Вістей», за січень-березень 1976. Видання цикльостильне, 17 сторін, із змістом:

Привітання Блаженнішому Патріярхові; Комунікат УПСО; 3 Новим Роком! «Ль’Оссерваторе Романо» писав; Це було в 1946 р.; Вияснення; 3 думок Сл. Б. митр. Андрея; Думки росіянина; Розбудовуймо Патріярхат; В десятиріччя наших змагань; Який вихід? «Коня кують, …» До Редакції «Культури»; Миряни і національна Церква; 3 нашого життя; Різне.

У «Вістях» між іншим є порада творити парафіяльні та єпархіяльні мирянські ради і активно підтримати Блаженнішого Патріярха; Цього року припадає 30-та річниця Львівського псевдо-синоду і це треба відзначити, а також треба взяти належну участь в Евхаристійному Конгресі у Філядельфії, ЗСА; справу скликання Собору ПУКЦеркви залишити вирішенню Патріярха.

Стаття «В десятиріччя наших змагань», після згадки про початковий оптимізм і пізніші розчарування, заключує: «Виходить дивовижа: Вселенський Собор Ватиканський II ствердив, що всі обряди є рівні, а тут, на очах цілого світу, латинська Церква панує над Східньою Помісною Церквою. А коли миряни протестують проти цеї аномалії, то деякі владики кричать про небезпеку схизми». А стаття «Який вихід?» радить «не переставати діяти, але продовжувати працю будови нашої помісности».

Матеріял «Вістей» є різноманітний. Є подані документи, є історичні огляди і рефлексії, є програмові статті, плянування дії на майбутнє і суґестії для крайових патріярхальних товариств, які повинні причинитися до скріплення односпрямовання світового патріярхального руху. Є тут також вісті із різних місцевостей. Журнал подуманий як періодик для зв’язку крайових патріярших з’єднань із їхньою надбудовою УПСО — за єдність Церкви і народу.