Вітаємо духовного опікуна мирянського руху владику Івана Прашка з його ім’янинами

Вітаємо духовного опікуна зорганізованого мирянського руху Владику Івана Прашка, Апостольського Екзарха для українців в Австралії і Новій Зеляндії з його ім’янинами та бажаємо багато Божих ласк, кріпкого здоров’я та обильних успіхів у праці на славу Божу і добро нашої Церкви та народу. Мирянський рух гордий, що має свого духовного опікуна Владику Івана Прашка, який відчуває бажання і йде у парі з зорганізованим мирянським рухом. Владика Іван Прашко — один з небагатьох владик, який правильно розв’язав церковні проблеми на терені свого екзархату, що нуртують в нашій Церкві вже понад шістнадцять років. На всіх теренах української діяспори були більші чи менші сутички: непорозуміння мирян на церковному відтинку, за винятком Австралії.

Вірним нашої Церкви в Австралії не раз трудно зрозуміти, що взагалі може щось такого бути, як є в Англії, чи те, що було в США, в Канаді й інших місцях нашого поселення. Як можна не визнавати і не поминати свого Патріярха Йосифа? Як можна вимагати зрозуміння до наших справ від чужинців, як ми самі їх не відчуваємо і за них не змагаємось? Так завдяки Владиці Іванові ці питання на терені Австралії й Нової Зеляндії розв’язані згідно з сучасними потребами нашої Помісної Церкви на чолі з Патріярхом Києво-Галицьким і всієї Руси-України, Блаженнішим Йосифом. Всі справи в Австралії на церковному відтинку проходили гармонійно і спокійно, бо Владика Іван діяв згідно з ухвалами і постановами синодів нашої Церкви, від ІV Архиєпископського Синоду починаючи, аж по сьогоднішні.

Треба підкреслити, що Владика Іван у своїй душпастирській праці керувався не особистими вимогами, але потребами вірних нашої Церкви. Цей підхід у душпастирській праці Владики Івана був і залишився визначальним. На жаль, все ще і до сьогодні деяким нашим владикам трудно прийняти і практикувати нову патріярхальну систему в нашій Церкві та офіційно поминати Патріярха Йосифа. Приклад Владики Івана тільки нас, мирян, переконує, що постава зорганізованого мирянського руху, який повністю піддержав патріярхальні ідеї Блаженнішого Йосифа, була правильна. Тому під тим оглядом Владика Іван був справжнім духовним опікуном зорганізованого мирянського руху. Мирянський рух це належно цінить і за це вдячний Владиці.

Можливо, що під тим оглядом уведуть певні правильні поправки наші нові владики: митроп. Степан Сулик і єп. Іннокентій Лотоцький. Як нам відомо, що Владика Іннокентій іде по лінії патріярхальних ідей, себто йде з народом, своїми вірними, і, як нас інформують, не тільки дав доручення поминати Блаженнішого Йосифа Патріярхом, але також сам поминає Блаженнішого Йосифа Патріярхом. Віримо і маємо надію, що це саме зробить і наш митроп. Степан Сулик.

Введення патріярхальної системи в життя нашої Церкви, поминати Блаженнішого Йосифа Патріярхом і домагатись визнання існуючого патріярхату для Помісної УКЦеркви не є жодним прогріхом, але є святою вимогою часу і потреб нашої Церкви. Те, що практикував згідно з своїм сумлінням і вимогою потреб нашої Церкви і її вірних Владика Іван, тільки помогло нашій Церкві на терені Австралії.

Ще раз підкреслюємо, що зорганізований мирянський рух гордий за свого духовного опікуна Владику Івана Прашка та з нагоди його ім’янин підносить свої щирі молитви за його здоров’я. На многії літа, Владико!