Вітаємо Григорія Вінса на волі

Щиро вітаємо нашого брата по Христі, широко відомого на заході українського баптистського діяча Григорія Вінса, який був звільнений разом з Валентином Морозом і трьома іншими дисидентами. Григорій Вінс був переслідуваний, арештований і засуджений за віру, будучи в Києві баптистським пасторем.

Належить відмітити, що Г. Вінс виніс з дому батьків глибоке релігійне виховання. Його батько Петро перейшов школу проповідника тут в США. В 1922 повернув до СРСР, як місіонар. Був три рази арештований за релігійну активність і в 1943 році помер у сталінських млинах смерти. Григорій Вінс закінчив в 1952 році Київський Політехнічний Інститут і працював по фаху в Києві; як індустрійний дослідник, а рівночасно сповняв обов’язки баптистського пастора. Вінс має сина Петра, який сидів за приналежність до Української Гельсінської Групи. В 1963 році Г. Вінс рішився перейти повністю на релігійну працю. Він закликає баптистів до пробудження, а зокрема серед молоді. Тоді йшла сильна хвиля проти церкви. Більшовики сильно наполягали, щоби дітей до 30 року життя не христити і не брати до церкви. Чи мало було таких які не могли тому протиставитись. В тому велика заслуга Вінса, який домагався, щоби уряд перестав обмежувати релігію. В наслідок цього постало два крила баптистів, одні заступали, щоби дальше покірно слухати уряду, а друга сторона настоювала, щоби в такій ситуації діяти проти волі влади. Так постала схизма і поділ. Частину, щоби діяти не залежно на заборону влади очолив пастор Генадій Крючков, як президент, а Г. Вінс, як секретар.

Більшовики Крючкова ніколи не зловили і він дальше провадить підпільну баптистську церкву в СРСР. В 1974 р. більшовики арештують Г. Вінса. Вінс був засуджений на 15 років з яких відсидів сім. Завдяки старанням західних кіл і американських конгресменів його випустили на волю.

Вінс свою глибоку віру і любов до Христа Бога засвідчив своєю гідною поставою. Він підкреслював, коли будемо мовчати то всі станемо мертвими. Вінс активно діяв сам і закликав інших ставати в ряди разом з ним. Належить підкреслити, що небагато є таких, як Вінс, які були б готові за Христа — Бога, за Церкву з такою посвятою і відданістю працювати, змагатись включно з посвятою життя.

Григорієві Вінсові на вільній землі Вашінґтона бажаємо багато кріпкого здоров’я та успіхів у праці.