Вітаємо Митрополита Стефана Коціска

Дозволяємо собі привітати Митрополита Пітсбурґської Митрополії Рутенсько-Візантійської Католицької Церкви, Владику Стефана Коціска (близького нашій Українській Католицькій Церкві) з його 40-річчям священства і 25-річчям єпископських свячень. В недавно минулому Рутенсько-Візантійська Церква була разом з нашою Церквою, себто була одна Церква під спільною назвою (якою нас наділила Австрія для відрізнення від католиків латинського обряду) Греко-Католицька Церква. На жаль, в наслідок різних впливів, одна Церква поділилась на Українську Католицьку Церкву і Рутенсько-Візантійську Католицьку Церкву, але обидві виросли з того ж самого кореня Київської Руси.

В такому дусі вітаємо Владику Стефана Коціска, як брата не тільки по хресті, але й по крові, з його сорокаріччям священства і двадцятип’ятиріччям єпископської хіротонії. До речі, ювілей сорокаріччя душпастирства має глибоко релігійну символіку як у Старому, так і в Новому Завітах. В Старому завіті можна назвати 40 днів посту, 40-літню мандрівку ізраїльського народу по пустелі. Мойсей постив сорок днів перед одержанням «Божих Заповідей». У Новому Завіті можна згадати, як св. Йосиф і Марія на 40 день принесли до храму малятко Ісуса. 40-денний піст Ісуса Христа в пустелі в молитві та 40 днів перебування на землі після воскресення. Це справді надзвичайно глибока символіка.

Ювілят Стефан Коціско народився 11 червня 1911 р. в Міннеаполісі, США. Батьки Ювілята мали дев’ятеро дітей. Батьки Стефана дали йому дбайливе родинне і глибоке релігійне виховання. Він закінчив католицькі школи. В 1935 р. єп. Василь Такач, тодішній апостольський екзарх в Пітсбурґу, післав Стефана на богословські студії до Риму, які він закінчив. 30 березня 1941 р. був висвячений на священика.

О. Стефан Коціско був відданим душпастирем, і в 1956 році був найменований папою на єпископа, а згодом в 1969 р. був найменований митрополитом Рутенсько-Візантійської Католицької Церкви в Пітсбурґу, США.

У ювілейних святкуваннях, що відбулись 25 жовтня 1981 р. у Пітсбурґу, взяли участь наші владики: митр. Степан Сулик, єп. Іннокентій Лотоцький, єп. Василь Лостен та єп.-помічник Роберт М.Москаль, митр. Максим Германюк і єп. Ніль Саварин з Канади. Крім цього, численну участь взяли священики й вірні. З Рутенсько-Візантійскої Церкви були владики: єп. Еміль Міхалик, єп. Михайло Дудик, єп. Іван Білак, єп. Тома Долинай та єп. Імре Тімко з Угорщини. Крім цього взяло участь біля 20 єпископів латинської Церкви. Також був присутній кард. Владислав Рубін. Після торжественної архиєрейської Служби Божої відбувся бенкет, в якому взяло участь 1,000 осіб. На початку бенкету митр. С. Сулик провів молитву. Бенкетом проводив Владика Іван Білак. Владику Коціска вітали щиро вірні, священики і владики. На закінчення говорив Владика Стефан Коціско, дякуючи всім учасникам та організаторам цього торжественного відзначення. Владиці Стефанові Коціскові бажаємо кріпкого здоров’я, багато дальших успіхів у душпастирській праці на славу Божу і своєї Церкви та вірних.