Вітаємо отця Івана Гриньоха з піднесенням його до гідности патріяршого архимандрита

Нам приємно привітати о. проф. Івана Гриньоха з піднесенням його до гідности патріяршого архимандрита Помісної Української Католицької Церкви. Це відзначення о. Івана Гриньоха сталось під час величавих святкувань 90-річчя Патріярха Йосифа в Римі. Для учасників ювілейних святкувань піднесення о. Івана Гриньоха до гідности патріяршого архимандрита було радісною і милою несподіванкою. Відзначення о. Івана було заслужене, оправдане й потрібне. Якось так сталось, що багато учасників про це довідались щойно після доконаного факту.

В загальному відомо, що о. Іван Гриньох від самого початку аж до сьогодні є відданий ідеям Патріярха Йосифа у змаганні за самобутність нашої Церкви та за привернення історичних прав, що ними наша Церква користувалась у минулому. Отець Іван належав до тих небагатьох, що ці питання належно оформлював та їх ставив на денний порядок. Він провів вагому працю для роз’яснення і висвітлення ідей, що їх висунув наш Патріярх Йосиф. Він, як визначний український богослов, професор Богословської Академії у Львові, а в післявоєнні роки, професор богословської семінарії у Гішберґу (Німеччина), а тепер — професор Українського Католицького Університету в Римі — відкрив не одну істину й думку та подав її до широкого відома. Він непохитно стояв на становищі Патріярхального устрою нашої Церкви і повністю в цьому напрямі підтримував Патріярха Йосифа. Отець Іван Гриньох був тим, що в 1975 році в базиліці св. Петра, при головному престолі підніс вперше возглас за Патріярха Києво-Галицького та всієї Руси-України, Блаженнішого Йосифа.

Він тільки офіційно утвердив бажання Божого Люду і права нашої Церкви. На цьому місці, себто при цьому ж самому престолі у базиліці св. Петра тому кілька місяців правили московські відпоручники і поминали Патріярха Пімена, того, який уневажнював унію нашої Церкви з Апостольським Престолом. Це місце треба очистити.

За віддану працю о. Івана Гриньоха для нашої Помісної УКЦеркви й українського народу, як непересічного душпастиря й українського богослова-мислителя, піднесено до патріяршого архимандрита Помісної УКЦеркви. Церемонії відзначення відбулись у день свята Стрітення Господнього, 15 лютого 1982 р. у патріяршому соборі Св. Софії. На доручення Патріярха Йосифа всі церемонії відзначення під час архиєрейської Служби Божої довершив Владика Іван Прашко з Австралії.

З приводу цього заслуженого відзначення радіємо і складаємо о. архимандритові Іванові Гриньохові наші найщиріші ґратуляції і побажання: проситимемо Всевишнього Господа Бога, щоб нагородив довгим у кріпкому здоров’ї життям і дав силу дальше успішно працювати на славу Божу, добро нашої Помісної УКЦеркви й українського народу.

Одночасно в той самий час також був піднесений до патріяршої гідности крилошанина довголітній парох Торонта (Канада) о. мґр Григорій Онуфрів. Всі церемонії на доручення Патріярха Йосифа довершив Владика Ізидор Борецький. Отцеві Григорієві Онуфріву бажаємо успіхів у праці та многих літ.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web