Вітаємо владику Івана Прашка з підвищенням з екзарха на єпарха

«Оссервавторе Романо» подало вістку, що Святіший Отець Іван Павло II підніс Екзархат для українців-католиків в Австралії, Новій Зеляндії й Океанії до гідности Єпархії і одночасно Владику Івана призначив першим єпархом з осідком у Мельборні. Тому, що у Мельборні є вже один католицький архиєпископ, для відрізнення Владика Іван матиме офіційний титул: єпископ мельборнський св. Петра і Павла. Щиро вітаємо Владику з цим підвищенням, це є тільки ознакою, що Владика Іван добре справлявся з своїми попередніми обов’язками і своєю відданою й наполегливою працею доказав, що вірні нашої Церкви в Австралії, Новій Зеляндії й Океанії заслуговують на стабільну позицію у структурі Католицької Церкви — на власну Єпархію.

Дехто може поставити питання, а чи це підвищення зміцнює ситуацію вітки нашої Помісної Церкви і обов’язки та завдання Владики Івана. Властиво, у практичному значенні це нічого не міняє, але має відмінний титул, що є стабільним, закріпленим. Утворення екзархатів має тимчасовий, переходовий характер. Якщо екзархат після якогось часу виявиться, що його вірні закріпили за собою свій стан, розбудували своє релігійно-церковне життя, збільшується число священиків, постають осередки монаших з’єднань, то все це є показником того, що цей переходовий стан екзархату варто піднести до єпархії. Це традиція і практика Католицької Церкви від давніх часів.

Як довідуємось, що в справі піднесення Апостольського Екзархату в Австралії робили заходи і старання не тільки українські католицькі організації і священики у Австралії, але також Патріярх Йосиф в Апостольській Столиці, щоб вітку нашої Церкви в Австралії піднести до Єпархії. Все це разом, а при цьому й з посвятою віддана, совісна праця Владики Івана дали добрі наслідки — одобрення Святішого Отця Івана Павла II.

Радіємо всі цим підвищенням для нашої Церкви в Австралії та Владики Івана та бажаємо Вам, Преосвященний Владико, багато кріпкого здоров’я, дальших успіхів у праці для добра і слави нашої Церкви й українського народу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web