Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Вітаємо Юрія Левицького з появою книжки – «Мови світу»

Редакція журнала Патріярхат одержала найновішу працю д-ра Юрія-Мирослава Левицького під назвою «Мови світу», щиро дякуємо. З особливою приємністю вітаємо нашого співробітника журнала Патріярхат Юрія-Мирослава Левицького з нагоди появи його унікальної праці, якою є книжка «Мови світу». Ця. книжка являється своєрідним енциклопедичним довідником. Автор праці Ю. Левицький проживає у Монтреалі — Канада, відомий з низки публіцистичних публікацій і активної праці серед української громади. Так з останньої, як і попередних праць Левицького виразно видно його солідний, глибоко вдум­ливий і дбайливо дослідницький підхід до української публіцистики.

Книжка вийшла друком у видавництві Отців Василіян «Місіонар, у Львові 1998 р. Вступну статтю до книжки написала відомий професор журналістики Львівського Університету Ольга Федик, яка підкреслила, що українська мова пройшла трагічний період і функціонувала, як «тінь» російської мови, а можна сказати більше, що у деяких випадках, як її калька. На жаль і сьогодні у вільній Україні непомітно потрібних змін. Слід завважити, що українська мовознавча наука була майже ізольована від європейської лінгвістики. Автор Ю. Левицький подає лінгвістичну картину світу у найширшому засягу, підкреслюючи, що жодна мова не губиться навіть якщо нею розмовляє дуже мале число людей.

Ю. Левицький у своїй книзі зібрав і усистематизував всі мови світу які діють, себто є вживанні у світі. Він відкриває перед українським читачем нові мовні світи, які у загальному для нас були мало відомі. З його праці будуть могли користати дослідники філології. Автор підкреслює у своїх вступних заввагах, що «кожна особа належить до якоїсь мовної спільноти, тобто до групи людей, які говорять цією самою мовою». При цьому відмічує що існує між 3000 і 4000 мовних спільнот, а число мовців цих спільнот коливається між багатьома мільйонами до кількох десятків тисяч осіб.

Автор, Ю. Левицький своєю дбайливою і відданою працею зорав цілину на полі філології і дав для наступних українських дослідників мов світу добрі підстави защо йому належить признання і гратуляції. Це мабуть у перше така праця з’явилась українською мовою.

М. Г.

Поділитися: