Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Впустіть у хату журнал «Патріярхат»

Журнал «Патріярхат» є незалежним журналом мирян, який спирається на пожертвах читачів і передплатників. Його у великій мірі також піддержують наші священики, а навіть деякі владики, і тут можна і треба назвати Владику Івана Прашка з Австралії. Журнал «Патріярхат» інформує і коментує про ситуацію і проблеми нашої Української Католицької Церкви. Також інформує і коментує, що діється у Вселенській Христовій Церкві та поширює релігійно-церковні питання серед української діяспори. Журнал «Патріярхат» на протязі вже понад 17-річної появи своєю працею, себто своїми статтями, інформаціями й коментарями довів, що його завданням є прагнути, щоб наша Церква була на належному рівні Помісною Українською Католицькою Церквою у колі вселенської Христової Церкви.

Журнал «Патріярхат» не ставив собі за завдання будь-що валити чи заперечувати, але навпаки — скріплювати основи нашої Церкви й церковного життя. Журнал «Патріярхат» не був і не є проти Церкви, ні проти владик, але бореться за те, щоб наша Українська Католицька Церква була собою не тільки по назві, але й змістом, а наші владики були ієрархами Помісної УКЦеркви, що с злучена з Апостольською Столицею, а не її адміністраторами, і старались привернути нашій Церкві її оправдані історичні права, права, які вона мала й ними користувалася та їх гарантувала Апостольська Столиця під час унії з Римом, у Бересті в 1596 р.

Журнал також не є проти Ватикану чи ватиканських чинників так довго, як вони не обмежують прав нашої Церкви. Журнал не може погодитись з деякими потягненнями ватиканської політики по відношенні до нашої Церкви, які мали місце у минулому. Незалежно від цього, журнал завжди буде ставити домагання до ватиканських чинників, щоб Апостольська Столиця привернула права нашій Церкві, які були навіть потверджені під час Вселенського Собору Ватиканського II. Нашим правом є домагатись і від цього права не відмовимось. Журнал «Патріярхат» сподівається у цьому напрямі піддержки від наших владик. Наша Церква дала багато незаперечних прикладів своєї відданости й вірности, чи як дехто це називає, вияв лояльности до Апостольської Столиці, отже, про те не може бути жодного сумніву. Наша Церква не просить милостині, але домагається своїх прав.

Журнал «Патріярхат» наголошує і буде наголошувати, що Церква — це не є тільки владики, але також священики й миряни, тому миряни й священики в Церкві повинні мати не тільки символічні, але й практично дійові права. Ці питання регулюють стосовні ухвали — декрети Вселенського Собору Ватиканського II. Чомусь ці факти дехто з наших владик пробує забувати чи трактувати як неіснуючі? Журнал «Патріярхат» є за те, щоб наша Церква міцніла, розвивалась, а всі її складові чинники були і творили справжню Христову Церкву на землі. Тому впустіть до хати журнал «Патріярхат», який несе іскру правди, та піддержте його морально й матеріяльно, бо він є Вашим наявним і безпосереднім надбанням

Поділитися: