Вшанування св.п. Патріярха Йосифа в Арґентіні

В неділю, 7 вересня ц.р., в соборі Пресвятої Богородиці Владика Андрій Сапеляк у сослуженні о. Герасимовича відправив св. Літургію в другу річницю смерти Блаженнішого Патріярха Йосифа Кардинала Сліпого. Під час проповіді підкреслив заслуги і надзвичайно велику працю Патріярха Йосифа для Помісної УКЦеркви. 7 вересня було також днем річниці посвячення катедри Патріярхом Йосифом в часі його побуту в Арґентіні.

З цієї нагоди Владика Андрій зарядив, щоб у цей день у майбутньому всі парафії молилися за спокій душі Патріярха Йосифа — Святителя катедри. Після Служби Божої вірні в парафіяльній залі відбули поминальні сходини, де М.Василик говорив про життєвий Шлях Блаженнішого, Я. Назарик продеклямував власний вірш на прославу, а А. Хлопецький, згадуючи про терпіння і страждання на каторзі, підкреслив, що народ завжди інтересувався життям, працею та ідеями св.п. Патріярха Йосифа як в діяспорі, так і в Україні. На доказ цього перечитав уривок з листа з України, в якому пишуть: «Все знаю, чула його заповіт і взагалі про похорони та прощання Патріярха. Таки сильно плакали ми всі. Велика втрата для нас. Нехай спочиває з Богом! Другої такої Людини не діждемося». Українська Католицька катакомбна Церква живе і жити буде його ідеями.

В заключнім слові Владика Андрій підкреслив велику національну вартість Патріярха Йосифа, великого сина українського народу, провідника, якого дало Боже Провидіння поневоленому українському народові у найтяжчих хвилинах його історії. Наслідуймо його!

Також і в церкві отців-Василіян відсвятковано другу річницю відходу у вічність Патріярха Йосифа. 21 вересня ц.р. о. протоігумен Нюнька, ЧСВВ, відправив Службу Божу і Панахиду. У проповіді говорив про заслуги Блаженнішого Кардинала Йосифа Сліпого. Після Служби Божої присутні перейшли до церковної гарно прибраної залі, де голова Патріярхального Товариства, мґр А. Хлопецький виголосив слово про ідеї і працю Блаженнішого Патріярха Йосифа на рідних землях,а особливо зупинився над діяльністю після приїзду з каторги до Риму. Ширше розповів про його участь і виступ на II Вселенському Соборі Ватіканському, на якому поставив внесок прохання, щоб Українську Католицьку Церкву піднести до гідности патріярхату. Цей внесок соборові отці прийняли одноголосно. Вказав, що причини невизнання патріярхату не є канонічні чи територіяльні, але політичні.

Закриваючи сходини, заступник голови Осип Ткачук подав до відома присутнім, що управа Патріярхального Товариства в тих днях вислала дев’ятдесят сім листів до єпископів Арґентіни й інших країн Південної Америки в обороні Йосипа Терелі і Української Католицької Церкви.

А. Х.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt