Висвячено єпископа-помічника Михайла Микицея в Арґентіні

В день празника св. Покрови в жовтні 1990 р. в катедральному храмі висвячено о. Михайла Микицея на єпископа-помічника для епарха українців в Аргентіні Владики Андрія Сапеляка. На це свято зібралося багато вірних, які приїхали з дуже далека, де о. Михайло був парохом.

Свячення довершив преосвященний Владика Андрій Сапеляк при співучасті Владики Кривого з Бразілії та латинського єпископа, де о. Микицей був священиком. Присутніми-були кардинал Арамбуру, голова Конференції єпископів в Аргентіні, та цивільна влада. На Службі Божій була мама новоосвяченого владики.

Після свячень відбувся обід для учасників святкувань. Були прочитані привіти від Святішого Отця Івана-Павла ІІ, Патріярха Мирослава-Івана Кардинала Любачівського і різних товариств та організацій, включно з Українським Патріярхальним Товариством в Аргентіні.

Нововисвячений єпископ Михайло Микицей народився на Україні 17 жовтня 1934 року в селі Горочолин Івано-Франківської области. Перед Другою світовою війною Михайло приїхав з батьками до Аргентіни. Тут вступив до чину Оріоністів, де закінчив середню школу і філософічні студії, отримавши титул учителя. Теологічні студії здобув на університеті Лятерану в Римі. Блаженніший Патріярх Йосиф Кардинал Сліпий висвятив його 21 квітня 1963 року в українській Малій Духовній Семінарії в Римі на священика. Отець Михайло повернув до Аргентіни і поселився в місті Саенз-Пеня в провінції Чако (підтропікальна зона), де українські поселенці займаються збиранням бавовни. Настоятелі його чину доручають йому бути директором школи отців-оріоністів. Владика Андрій Сапеляк доручив йому опіку над вірними УКЦеркви. На цьому місці залишається аж до іменування його Папою Іваном-Павлом ІІ єпископом для українців в Аргентіні.

А. Хлопецький

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web