Вияснення

У квітневому числі журнала Патріярхат було написано, що Владика Платон Корниляк у Мюнхені оплачує розсипку протипатріярхальних листів о. Діонізія Кульчицького. В між часі редакція одержала в цій справі два листи: від Крайової Управи Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви у Німеччині за підписом М. Рудка — голова і О. Яримович — секретар та від о. Діонізія Кульчицького. В першому, довшому листі опрокинено правдоподібність наших підозрінь. Другий лист, який нижче передруковуємо заперечує правдивість нашого припущення.

З цього випливає, що наше джерело перебільшило справу і виявилось до деякої міри невірним. Редакція бере обидва листи до уваги. Нам з одної сторони є дуже прикро, що ми нашою заміткою нанесли моральну кривду Владиці Платонові Корнелякові, а з другої радіємо, що кинене підозріння виявилось неправдиве.

Просимо наших Читачів взяти це до уваги, а — Преосвященного Владику Платона Корнеляка в Мюнхені перепрошуємо і просимо вибачення.

Редакція

Христос Воскрес!

Кріфтель, 27 квітня 1979 р.

До
Редакції «Патріярхат»

У Вашій дописці в журналі «Патріярхат» п.н. «Просимо звернути увагу» за місяць квітень 1979 р. на стор. 21 пишете, що розсипку моїх листів оплачував Владика Платон. Воно зовсім не відповідає правді, бо я на власну руку писав і розсилав власним коштом. Мені навіть звернув Владика увагу, щоб я не провадив протипатріярхальну акцію і безпотрібно не мішався до цієї справи. Знаючи, що таке підозріння є кривдою для Владики, роблю це спростування з власної спонуки.

З християнським привітом!

о. Діон. Кульчицький

До повищого листа була залучена копія листа, який містимо нижче:

24/АЕ 5 січня 1979

До Всч. о. Діонізія Кульчицького Кріфтель

Всечесний Отче,

Щоб не заострювати трудні відносини в нашій Церкві, проситься заперестати полеміку на тему Патріярхату. Друкарня «Лоґос» не зможе на будуче друкувати того рода публікацій. При нагоді ми готові Вам дати устні пояснення в цій справі.

Остаюсь з християнським привітом

Канцлер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web