ЮНЕСКО вшанувало Митрополита П. Могилу

5 листопада 1996 року, згідно з постановою Генеральної конференції ЮНЕСКО, відбувся міжнародний науковий кольоквіюм, у приміщенні ЮНЕСКО, у Парижі, присвячений чотириста річчю Митрополитові Петрові Могилі з дня його народження. Організацією кольоквіюму зайнялось Посольство України у Парижі при участі Наукового Товариства ім. Шевченка в Европі.

У нарадах наукового кольоквіюму взяли участь: офіційна делегація з України на чолі з віце-прем’єр міністром Іваном Курасом, представник генерального директора ЮНЕСКО пані М. Гобейль, посол України у Парижі Юрій Кочубей, Патріярх УПЦ КП Філарет, Владика Михаїл Гринчишин екзарх У К Церкви у Франції, ректор Вінніпезької колегії св. Андрея Роман Єринюк, декан Богословського факультету д-р Степан Ярмусь (Канада), віце-президент Національної Академії Наук України д-р П. Толочко й інші. Всі вони привітали наради міжнародного кольоквіюму. Крім цього слід відмітити, що на нарадах кольоквіюму була численна авдиторія з різних місцевостей і різних країн, були православні й католики.

З глибоко опрацьованими доповідями, присвяченими Митрополитові Могилі та його богословській творчості виступили посол України Юрій Кочубей, о. Б. Дюпюі, Аркадій Жуковський, архимандрит Сєрж Келегер і Ж. П. Арріньон. Під час доповідей були висунені цікаві й оригінальні думки про життєвий шлях і багатогранну творчість Митрополита Петра Могили. Особливим і оригінальним був виступ ірляндця архимандрита Сержа Келегера, який не тільки, що володіє добре українською мовою, але добре знайомий з українською церковною проблематикою.

Міжнародний науковий кольоквіюм був успішно переведений, гідний великого Митрополита Петра Могили.

Редакція