Ювілейні святкування в малій громаді

Ми з радістю читали про величаві святкування в Римі у яких взяли участь українські паломники з різних місць нашого поселення у вільному світі. Наші громади і парафії відзначили і будуть відзначати ці ювілеї в себе на місцях. Улаштовують відзначення цих ювілеїв навіть малі громади, яким не приходиться легко. В них була добра воля і бажання, і вони докладали всіх зусиль, щоби ці ювілейні дати належно відсвяткувати. Власне про таку малу громаду, якою є Сент Люїс (Мізурі) хочемо тут про неї розказати. Громада в Ст. Люїс начисляє всього кілька десяток родин.

Ініціятиву, щоби святочно відзначити ювілей нашої Церкви й Патріярха Йосифа піддала голова Відділу Українського Патріярхального Товариства в Ст. Люїс Марта Загаляк. Цю ініціятиву піддержав о. парох Нестор Пеленський. У неділю, 23 вересня після Служби Божої в церковній залі відбувся святочний бенкет з програмою присвяченою ювілеям нашої Церкви. В бенкеті взяли участь миряни парафії, як також запрошені гості з сусідніх парафій. Це була добра нагода послухати і познайомитись з проблемами нашої Церкви. Серед гостей було кілька латинських священиків і на запрошення о. пароха Н. Пеленського Архиєпископ Кардинал прислав свого представника.

Програму свята розпочато молитвою, яку провів о. Н. Пеленський. Гості складали привітання. Підчас свята також згадано наших братів і сестер на рідних землях і получились символічно з ними. Дітвора рецитувала уривками життєвий шлях Патріярха Йосифа (по-англійськи). Святочну промову по українськи виголосив проф. 3. Храпливий, яка була написана по англійськи і вручена англомовним гостям. Таня й Уляна Загаляки деклямували по українськи. Прочитано текст телеграми до Патріярха Йосифа. Відспіванням Боже Великий закінчено хоч скромне, але гарне свято.