Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

З діяльности філії УКУ в Чікаґо

Доповідь М. Бурдо і акція за звільнення о. Романюка

30 листопада відбулася з рамені Філії УКУ в Чікаґо доповідь англійського священика Майкела Бурдо, директора Кестон Коледжу, який говорив про становище релігії на Україні. Доповідач порушив стан православної Церкви, зокрема зупинився над спробами закриття Почаївської Лаври. Згадував про переслідування нелегальної Української Католицької Церкви та про громади українських християн баптистів, зокрема про незалеґалізовану групу послідовників пастора Гр. Вінса. Було також висвітлено фільм «Право вірити», в якому зокрема були цікавими сцени відвідин Кентебрійського Архиєпископа Коґґана в Києві.

З нагоди цих зборів, що в них взяло участь близько 150 осіб, схвалено петицію у справі звільнення свящ. Василя Романюка, петицію адресовано до Папи Івана Павла II, президента Картера та Архиєп. Коґґана. Почалися підписи під петиції і вже на протязі двох днів зібрано 500 підписів.

Філія гостить Товариство дослідження релігії під комунізмом

1 грудня в Чікаґо відбулися в університеті Лойолі річні загальні збори американського Товариства дослідження релігії під комунізмом, що є братньою організацією Кестонського Коледжу в Англії. Українськими членами цього товариства є Філія УКУ в Чікаґо, парафія св. Володимира і Ольги та Всеукраїнського Об’єднання Євангельських Християн Баптистів й окремі особи. Чотири українці брали участь в загальних зборах. До дирекції Товариства обрано відомих з виступів серед українців сестру Анну Ґіллен та проф. Тому Бирда. На заступника голови Товариства обрано проф. В. Маркуся, директора Філії УКУ.

Того ж дня вечером Філія УКУ та Братство Молоді св. Бориса й Гліба були господарями святкової вечері для учасників зборів Товариства. Присутніх було понад 80 осіб, а з головною промовою виступив Майкел Бурдо. Виступав також румунський баптистський хор, українське тріо «Незабудки» і на закінчення в Соборі св. Володимира й Ольги група української молоді і семінаристів проспівали кілька псальмів, а англіканський пастор прочитав екуменічну молитву. Чудовий український церковний спів, спільна молитва та взагалі оточення розмальованого східнього храму зробило велике враження на присутніх, визнавців різних релігій.

Публична доповідь про візантійське мистецтво

Гість з Вінніпегу, о. проф. Олександер Баран виголосив, 7 грудня публичну доповідь-лекцію про впливи візантійського мистецтва на Україну-Русь. Доповідач проаналізував світогляд і складові елементи візантійського церковного мистецтва, головно в іконописі, а потім визначив умови і характер прийняття цього мистецтва в княжій Україні. Доповідь була ілюстрована прозірками, після чого відбулися запитання і дискусія. Цією доповіддю Філія УКУ започаткувала академічне відзначення 1000-ліття хрещення Руси-України Науковою конференцією вшановано ювілей Патріярха Йосифа.

8 грудня з нагоди празника св. Климентія Папи, Патрона УКУ, чікаґська філія разом з осередком Наукового Товариства ім. Шевченка влаштували наукову конференцію для відмічення ювілею 40-ліття хіротонії Патріярха Йосифа. Конференція відбулася в будинку українського сеньйора з участю бл. 50 осіб в пообідних годинах. Доповіді виголосили: о. д-р О. Баран: Погляди і діяльність Ювілята на полі церковної єдности; д-р Павло Сениця: Організація наукової праці і діяльність Ювілята, як ректора Богословської Академії; д-р Леонід Рудницький (Філядельфія): Постать Блаженнішого Патріярха в літературі, і д-р В. Маркусь: Церковно-суспільна думка Блаженнішого Патріярха.

Після доповідей відбулася дискусія. Співпредсідником конференції був проф. Мирослав Семчишин, заступник голови Осередку НТШ в Чікаґо.

Вечером у Соборі св. Володимира і Ольги відправлено Вечірню, яку співали семінаристи і члени Братства Молоді. У Вечірні взяло участь понад 40 професорів, студентів і гостей із Об’єднаної Теологічної Школи при Чікаґському Університеті, де студентами є також наші семінаристи з філії УКУ. Після відправи відбулося в приміщенні філії прийняття для гостей, де за дружніми розмовами і смачною перекускою присутні провели приємно час.

Празник св. Климентія Папи

В неділю 9 грудня Філія врочисто обходила празник Покровителя УКУ, святого Климентія Папи. Врочисту соборну Літургію в соборі св. Володимира і Ольги правили митрофорний протоєрей М. Бутринський, голова Товариства «Свята Софія» в Чікаґо, о. д-р О. Баран і о. Іван Кротець, духовний опікун групи семінаристів при Філії УКУ. Служив діякон Андрій Чировський, а семінаристи були прислужащими і співали тропарі та були читцями. Співав мішаний хор «Прометей» під дириґентурою Р. Андрушка. Проповідь, відповідну до свята виголосив о. О. Баран.

Після Літургії проведено святковий обід-гостину в авдиторії собору, у якій взяло участь бл. 160 осіб. Головну промову виголосив проф. Л. Рудницький, директор Філії УКУ в Філядельфії, підкреслюючи ролю науки і українознавства так для підготовки майбутніх кадрів священиків, як і світських діячів в нашій Церкві. Отець Кротець відзначив головних меценатів і жертводавців Філії і Семінарійного Фонду, між якими є Братство Молоді св. Бориса й Гліба, парафія св. Володимира і Ольги, Сестрицтво Покрова Пресвятої Богородиці та інші установи, товариства й особи. Від Парафіяльної ради вітав присутніх і запевнив дирекцію Філії УКУ у сталій підтримці її головний радний д-р Олександер Фаріон. Братство Молоді св. Бориса й Гліба було господарем такого ж цього, гарно підготовленого обіду, чистий прибуток з якого, як також із льотерії на картину пензля С. Кожушка, звернено на потреби Філії.

Поділитися: