З діяльности Крайового Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви у Німеччині

Мюнхен

В суботу 4 червня ц. р. заходами Крайового Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви в Німеччині відбулася в Мюнхені, у репрезентативній залі Державної Високої Музичної Школи святочна Академія присвячена 85 річчю народження і 60 річчю свячень Блаженнішого Патріярха Фосифа І.

Академія відбулася під патронатом преосвященного Владики Платона Корниляка Ап. Екзарха для українців католиків в Німеччині.

Програму академії відкрив і привітав гостей українською і німецькою мовами в імені Крайової Управи Т-ва інж. Євген Гарабач. Святочну доповідь в українській і німецькій мовах виголосив проф. д-р Василь Маркусь.

В програмі виступали хори: церковний під диригентурою д-р Миколи Філя, при сольо заспіві мґр. Богдана Шарка, дівочий, братський хор св. Андрея Первозванного «Діброва» під диригентурою Марії Гарабач і хор СУМ-у під диригентурою Володимира Панчука, які виконали низку українських пісень. Павлина Тимченко рецитувала поему Івана Франка «Мойсей» гл. II. З сольовими точками виступили Наталя Наталенко-Маруняк (альт), Світлана Дубровська-Микитчак (сопран) і Юрій Тимченко (тенор).

На закінчення усі хори разом з солістами відспівали молитву за Патріярха, яку підхопили учасники святкувань на залі.

В неділю 5 червня в катедральному храмі о. крилошанин Степан Дмитришин відслужив в наміренні Найдостойнішого Ювілята торжественну Службу Божу і виголосив глибокозмістовну проповідь. Співслужив о. Михайло Амброз. На закінчення Богослужби о. крилошанин підніс многолітствіє за Патріярха Йосифа, яке миряни Мюнхену і Людвіґсфельду відспівали і закінчили молитвою за Патріярха.

Гамбурґ

17.6. ц. р. відбулися ювілейні святкування Блаженнішого Патріярха Йосифа І. в Гамбурзі.

В 9 год. ранку в німецькій парафіяльній церкві о. декан Іван Леськович враз із двома німецькими священиками, великими приятелями українців, відслужив торжественну св. Літургію під час якої виголосив дуже змістовну і прегарну формою проповідь. Після Служби Божої відбулися врочисті сходини в парафіяльній залі на Нойґрабен, в яких взяло участь дуже багато людей. Врочисті сходини відкрив С. Левчук, голова Крайового Представництва Української Еміграції в Німеччині. Святочну доповідь виголосив о. декан Іван Леськович. Слідували три деклямації, у виконанні Параскевії Семян, Ірини Вовк і Івана Семяна. Молитву за Патріярха, Під хрест Твій і Царю небесний відспівав жіночий квартет.

На закінчення церковний хор відспівав Отче наш. Зв’язковим між Крайовою Управою Т-ва за Патріярхат і тереном Гамбурґщини є Микола Колішко.

Ганновер

Заходами місцевих громадських організацій, 19 червня ц. р. в Ганновері відбулося святкування на пошану Патріярха. На Службу Божу чисельно прибули громадяни обох віровизнань, що свідчить про пошану до особи Патріярха усіх українців. З приводу святкувань відповідну проповідь у церкві виголосив о. М. Іванців. Він теж відкрив академію, а доповідь про Блаженнішого виголосив 3. Терешкун. Святкування пройшло успішно і в піднесеному настрої.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt