З Діяльности Т-ва За Патріярхат Помісної ПУКЦеркви у Франції

До найбільш корисної і успішної діяльности Т-ва в останньому часі слід уважати опрацюванння й розіслання Меморандум-у в справі Українського Патріярхату до всіх французьких єпископів у Франції (в числі 150), визначних католицьких діячів, членів Французької Академії і політиків. До меморандум-у залучено Заяву Секретаріяту Блаженнішого Патріярха Йосифа І в справі Патріярхату. (Текст меморандуму поміщуємо окремо). В супровідному письмі писалося: «Ексцеленціє! Ми є уповноважені від вірних Української Католицької церкви у Франції доручити Вам цей меморандум, що відноситься до Української Католицької Церкви, як рівнож до Вселенської Католицької Церкви. Ми маємо честь просить Вас запізнатися з ним і заступитися перед Апостольською Столицею в користь збереження єдности й помісности Української Католицької Церкви, котрого то заступництва вона потребує для її життя й розвитку. Дозвольте, Ексцеленціє, прийняти наперід нашу подяку враз із висловами нашого глибокого почуття і пошани. «Підписали голова й секретар Т-ва.

На цей меморандум Управа Т-ва одержала ряд прихильних відповідей від деяких єпископів і одного члена Французької Академії, деякі відповіли, що не є компетентні в цій справі. Журнал «Катокомб» з 15.6.77, що є речником переслідуваних церков, надрукував в цілості цей меморандум.

Від останніх Загальних Зборів Т-ва добігає майже рік часу і за цей період Управа Т-ва перевела ряд акцій на внутрішньому відтинку, як впорядкування справи членства, збірка членських вкладок і на Патріярхальний фонд. Наладнано постійний зв’язок з УПСО, кольпортажу журналів «Патріярхат» і «Вісті УПСО». Поширюється постійно серед наших вірних ідею Патріярхату. В тій цілі Управа Т-ва зорганізувала ширші сходини громадянства з доповіддю проф. д-ра Петра Зеленого, голови УПСО на тему: «Змагання за Патріярхат української Католицької Церкви на теперішньому етапі». Доповідь відбулась в залі Бібліотеки ім. Симона Петлюри в Парижі, дня 1.7.7.

Користаючи з присутності в Парижі голови УПСО, Управа Т-ва скликала засідання Управи і запросила о. шамб. М Левенця, щоби своїми порадами і вказівками допоміг нам у праці. На засіданні обговорено низку біжучих справ, зокрема поїздку до Риму на Ювілейні Святкування 85-річчя народження і 60-річчя свячень Блаженнішого Патріярха Йосифа І.

Рішено влаштувати Ювілейну Академію в Парижі на день 9.10. ц.р. Намічено програму і розділено функції.

Управа Т-ва за Патріярхат У Франції

 

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt