З Обіжника ч. 14.

Філядельфія, 20 липня 1976 р.

С. І. X.

До Вельмишановних Управ Відділів і Мужів Довіри ТзПУ ПУКЦ

Вельмишановні Пані і Панове!

Нашою численною участю у «Трапезі Духової Єдности з Великим Неприсутнім» висловлюємо наші почування синівської любови для нашого Патріярха — Ісповідника віри. Висловлюємо теж і почування жалю, кривди і негодування для тих, які не дозволили йому засісти враз з нами до спільної трапези, як одна об’єднана патріярша сім’я.

Крайова Управа видала пропам’ятні жетони «За християнську справедливість для України» — ціна 1 доляр. Розпродаж цих жетонів, це можливість зібрати ще додаткові фонди потрібні на інформативно-видавничий фонд. Просимо всі Відділи зайнятися розпродажею цих жетонів та якнайскоріше розчислитися з Крайовою Управою. За труд щира всім подяка!

Як своєрідний вияв протесту проти «інтернування» нашого Патріярха, «Братство Молоді ім. Св. Архистратига Михаїла» розпочало акцію жертвування крови для Червоного Хреста. Примір гідний наслідування!

«Дивізийники» на знак протесту і національної солідарности відмовилися від участи в офіційній програмі 41 МЕК.

За Крайову Управу ТзПу

Д-р Мирослав Навроцький (голова)
Д-р Леонід Рудницький (секретар)

 

* * * * *

 

Товариство за патріархальний устрій Української Католицької Церкви Крайова Управа, ЗСА

Слава Ісусу Христу!

Філядельфія, 5 липня 1976 р.

До Хвальної Комісії Прав Людини
Світового Конгресу Вільних Українців
Торонто, Онт., Канада

Вельмишановні Пані і Панове!

Звертаємось до Вас із апелем запротестувати проти ДЕ ФАКТО поновного ув’язнення нашого Патріярха на терені Ватикану. Факти є загально відомі. Тут йдеться про зневагу не тільки нашого Ісповідника Віри, але теж про нехтування нас як нації тільки тому, що цього вимагає «остполітік».

Був час, коли наш Патріярх терпів за Українську Церкву і Нарід впродовж 18 довгих літ! Терпів один за всіх і для всіх!

Тепер прийшов час постояти нам всім без виїмку за нього!

З надією, що Ваша дія буде негайна і рішуча, остаємось

з християнським привітом

За Крайову Управу ТзПУ ПУКЦ

Д-р Мирослав Навроцький (голова)
Д-р Леонід Рудницький (секретар)

 

* * * * *

 

23 серпня 1976

До Управи Товариства За Патріярхальний Устрій
Української Католицької Церкви
Відділ в Алентавні

Високоповажані Панове!

Вашого листа, датованого 20 ц. м., одержав. Щиро дякую за запрошення до участи в святкуваннях Українського Патріярхального Дня, що має відбутися вже в наступну неділю в Лігайтоні.

На жаль, не зможу скористати із Вашого запрошення, бо маю вже визначені на цей день інші архипастирські обов’язки. Тому цією дорогою шлю щирий привіт, запевнення про молитви та передаю Архипастирське благословення для всіх Отців, мирян — учасників Патріярхального Дня

та залишаюсь відданий в Христі Господі,

+ Василь Апостольський Адміністратор Філядельфійської Архиєпархії.

П. С. В майбутньому прошу додержуватися принципу, що на всі святкування релігійного характеру, де має бути присутній Єпископ, потреба мати дозвіл від Ординаріяту, про який має просити місцевий душпастир.

Замітка Редактора

Ми з радістю прийняли б повище Архипастирске благословення кир Василя для учасників Патріярхального Дня в Лігайтоні, якщо б за ним слідували добрі діла для існуючого Патріярхату ПУКЦеркви і її Патріярха. Та недавні противні цьому діла і заяви кир Василя Лостена, під цю пору не дозволяють на віднову нашого довіря до нього. Тому це благословення сприймаємо лише як чемностеву форму привітального листа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web