З побуту архієпископа М. Марусина в Польщі

Під таким заголовком появилася стаття у польській газеті в Польщі «Слово Повшехне» 8 липня 1985 р. В статті поданий загальний огляд побуту Владики Мирослава Марусина у Польщі. Підкреслено, що Владика Марусин вдруге приїхав, як секретар Священної Конгрегації для Східніх Церков. Поруч з цим подано, що Владика Марусин є членом Екуменічної Комісії католиків і православних та заступником папської комісії для ревізії кодифікації канонічного права для Східніх Церков. Подано, що побут Владики Марусина тривав від 27 червня до 8 липня 1985 р.

На вступі також відзначено, що дванадцятиденна візита Владики Марусина відбулась на особисте запрошення Примаса Польщі, Кардинала Юзефа Ґлемпа, з метою запізнатись з релігійним життям вірних греко-католицького обряду в Польщі. В подорожі йому асистував о. прелат д-р Славой Ґлодз, ватиканський працівник Східньої Конгрегації, який приїхав з Риму разом з Владикою Марусином.

Як тільки Владика Марусин приїхав до Польщі, зразу був гостем у Примаса Польщі Кардинала Юзефа Ґлемпа. Після цього відправив службу Божу і мав зустріч з вірними греко-католицької Церкви. Дальше подано в хронологічному порядку всі візити Владики Мирослава.

28 червня Владика Марусин взяв участь у святкуваннях св. Методія у 1100-річчя його смерти, яке відбулось у вроцлавській катедрі св. Івана. У цих святкуваннях взяли участь Кардинал Генрик Ґульбінович, митрополит Вроцлавський і його заступники: єп. Адам Дичковський і єп. Юзеф Паздур, о. прелат Адам Дрвіґа, о. мітрат Іван Мартиняк, вікарій південного вікаріяту, о. мітрат Стефан Дзюба, о. мітрат д-р Микола Денько та о. мітрат Теодор Майкович. Проповідь виголосив Владика Марусин. (Цікаво, що ні в одному випадку і в цілій статті не вжито ні разу слово «Україна», «український». Виглядає, що для польського читача це є самозрозуміле. Чи справді так?)

Українська Католицька Церква в Польщі, щоправда, вона не має такої офіційної назви, бо її називають «греко-католицька», правда, що це твір Австрії і під такою назвою Українська Католицька Церква виступає у Польщі, є поділена на дві частини: північну й південну частини. Північну очолює о. Йосафат Романик, ЧСВВ, а південну о. мітрат Іван Мартиняк. Під час своєї візити Владика Марусин зустрічався з отцями північного і південного вікаріятів. В газеті відзначено кожну візиту Владики Марусина, кожну зустріч з поодинокими церковними достойниками і священиками. Згадано про висвячення п’ятьох молодих священиків нашої Церкви з підкресленням, що це була його головна мета, як також про відвідини редакції «Тиґоднік Повшехни».

Слід підкреслити, що стаття інформаційно добре написана, подано всі важливі факти і до статті долучено три світлини, на яких центральною особою є Владика Мирослав Марусин. Автором цієї цікавої і багато інформативної статті є Пйотр Роґойскі.