З приводу поштового штемпля

Містимо відбитку спеціяльного поштового штемпля, що його вживатиме
австрійський поштовий уряд «Відень 1010» у дні 17 лютого 1982 р.
в рамках святкувань 90-ліття народження Блаженнішого Патріярха і Кардинала Йосифа.

Союз Українських Філателістів Австрії (СУФА) вже тричі раніше подбав про те,
щоб австрійська пошта спеціяльними двомовними поштовими штемплями
вшанувала різні роковини нашого Патріярха. Рисунок штемпля виготовив український
мистець-графік інж. Ергард Штайнгаґен. СУФА видає теж спеціальну коверту з тієї нагоди
із світлиною Блаженнішого Патріярха і Кардинала Йосифа
та відповідним поясненням у трьох мовах.

Р.С.

 

З заголовку читач готовий подумати, що будемо писати про поштовий штемпель, який поміщений на цій сторінці. Хочемо тільки з приводу цього зробити одне завваження, чи вірніше відмічення. Хай буде вільно Редакції журнала «Патріярхат» висловити маленьке признання. Ідеться тут про те, щоб хоч якось відзначити людину, яка сама з власної ініціятиви, багато вклала своєї праці для популяризації Помісности Української Католицької Церкви і Патріярха Йосифа. Напевно багато читачів мали нагоду бачити вклад її праці, пропам’ятні стрічки, листівки, конверти, емблеми й інше, що було поширене у нашій діяспорі. Це у великій мірі з’явилося завдяки цій людині, а нею є наш дорогий і відданий справі Церкви і Патріярха Йосифа д-р Роман Смик з метрополії Чікаґо. Ось і цей поміщений поштовий штемпель, який буде вживатися народній з віденських пошт в день народин Патріярха Йосифа, здійснено також його заходами. До речі, це не перша й не остання річ його заходів, труду і вкладу власного гроша. За ініціятивою і заходами д-ра Романа Смика появилась низка пропам’ятних стрічок, емблем уродинових карток і поштових марок, що на них був зображений Патріярх Йосиф або щось зв’язне з Патріярхом і нашою Помісною Церквою.

Варто тут хоч згадати, що заходами Р. Смика появилось документальне і цінне окреме видання на 72 сторінки, під назвою «Блаженніший Патріярх Йосиф у філятелістичних та пропам’ятних виданнях Помісної УКЦ».

В цьому виданні подано всі поштові марки, емблеми, жетони, листи, поштові картки, стрічки, що на них зображений Патріярх Йосиф і все те, що зв’язане з ним. Це дбайливо опрацьована збірка того рода документів, які майбутній історик могтиме належно і правильно оцінити. До кожної ілюстрації-позиції — подані стислі, метрикальні інформації. Видання має цінну вартість, за що належить подякувати невтомному і відданому справі Помісної УКЦеркви і Патріярхові Йосифові д-рові Романові Смикові.

Дорогий Пане Докторе, висловлюємо Вам наше признання, щиру подяку і бажаємо Вам обильних Божих ласк, кріпкого здоров’я та дальших успіхів у Вашій щирій та відданій праці для росту й розвитку нашої Церкви.