З приводу радісного ювілею 25-ти ліття священства о. д-р Івана Хоми

Дня 30 червня 1949 р. нововисвячений отець Іван Хома відправив в базиліці св. Петра в Римі свою Першу Службу Божу. Цього року за ним сповняється 25 років щирої і відданої праці для Рідної Церкви.

Спершу Ювілят працював під проводом Архипастиря скитальців Кир Івана Бучка. З приїздом Блаженнішого до Риму в 1963 р. став його секретарем-канцлером і є ним до сьогодні. О. д-р Іван є також професором історії в Малій Семінарії.

Отець Іван Хома починав свої студії в грудні 1942 р. в Духовній Семінарії в Перемишлі. В березні 1945 р. опинився в польській тюрмі. Вийшовши на волю, не міг продовжувати студій в комуністичній Польщі і за порадою віцеректора Семінарії о. д-р В. Голинського покинув Перемишль 29 вересня 1945 р. і вибрався через Чехословаччину, Австрію і Німеччину до Риму, куди й прибув в лютому 1946 р. Вже 5 лютого 1946 р. почав студіювати на Папському Університеті Пропаганда Фіде, і свої студії успішно завершив.

25 червня 1974 р., у свому слові до зібраних Патріярха Йосифа І, професорів і студентів Українського Католицького Університету, і учеників Малої Семінарії, Дорогий Ювілят сказав: «Я глибоко вдячний Всевишньому, що допоміг мені стати священиком і служити при Престолі Йому вже чверть сторіччя. З вдячністю згадую в цю торжественну хвилину своїх добрих батьків і професорів-виховників у Рідному Краю, з яких більшість — це ісповідники св. віри, що дають нам зразок геройської мужности.»

Дорогий Отче Ювіляте!

Ми з радістю долучаємося до всіх побажань, які Ви одержали від добрих людей з нагоди 25-ти ліття Вашого Священства. Ми високо цінимо Вашу невтомну працю для добра Церкви і Народу, яку Ви виконуєте як священик, професор і вірний канцлер Блаженнішого Патріярха Йосифа І.

На многі літа, Отче!

Крайова Управа Т-ва за Патр. Устрій ПУКЦеркви і редакція журналу «3а патріярхат» 

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту