За нашу Церкву і її Патріярха

Під таким кличем відбулася цьогорічна проща до відпустової місцевості Банне — Бельгія. Прибуло понад 800 прочан із Бельгії, Франції і Німеччини (Крефельд, Ессен, Дюссельдорф, Ахен). Ціль прощі була духова підготовка до Великого Ювілею 1 000-ліття хрещення України, який будемо святкувати за 10 років, тобто в 1988 р. Прочани молилися за звільнення нашої Батьківщини з неволі безбожників, за прославу наших мучеників, за нашу Церкву і її Патріярха.

В год. 12-ій була відправлена Служба Божа, яку відправляли о. рад. 3. Нарожняк з Ліль — Північна Франція, о. Ґіз М. З Ессену о. Ван Ґоль з Ейздену, о. декан Г. Фуканчик з Лієжу, о. крил. Кіт І. з Шарлєроа і о. д-р Р. Турконяк з Крефельду. Дияконував о. дияк. К. Гайдамаха. Співав жіночий хор з Лієжу.

Після св. Євангелія о. рад. Нарожняк відчитав «Привітальне Слово» для прочан, від Патріярха Йосифа і виголосив глибоко-змістовну проповідь, в якій звернув увагу на долю нашої Церкви в рідному краю і тут, на чужині.

Спільне зібрання вірних разом із духовенством відбулося в окремій залі. Святочні сходини відкрив П. Зелений та заповів, що тими сходинами складаємо наш поклін Блаженнішому Патріярхові Йосифові у 85-ліття Його народин та 60-ліття єрейських свячень. Також привітав всіх присутніх священиків, а зокрема о. д-ра Турконяка, о. рад. 3. Нарожняка та о. Ґіза з Ессену. Коротке слово мав о. д-р Турконяк, який говорив про працю Бл. Патріярха в користь нашої Церкви, а о. рад. Нарожняк говорив про підготовку до ювілею 1 000-ліття хрещення України. О. крил. Кіт Іван відправив в каплиці молебен до Пречистої Діви Марії, співали всі вірні.

Так закінчилася перша із прощ, які будемо обходити щорічно, в другу неділю місяця серпня, аж до самого ювілею тобто до 1988 р.

 

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt